Merit Aktiva juhendid


Tasuta klienditugi

776 9333

Oleme avatud E-R 09.00 – 16.30

Kirjuta klienditoele

klienditugi@merit.ee

Oleme avatud E-R 09.00 – 16.30


Kui firmas vahetub programmi peakasutaja (näiteks raamatupidaja), siis kuidas ta saab oma õigused üle anda uuele peakasutajale?

Programmi peakasutaja vahetudes on olemasoleval peakasutajal vaja õigused üle anda uuele peakasutajale.

Näide: Peakasutajal meiliaadressiga vana@mail.ee on vaja õigused üle anda uuele peakasutajale meiliaadressiga uus@mail.ee.

  • Kasutaja vana@mail.ee siseneb programmi ja annab kasutajale uus@mail.ee peakasutaja õigused. Seda saab teha programmi menüüs Seadistused > Ettevõtte andmed > Kasutajad > Uus kasutaja, lisades kasutaja uus@mail.ee.
  • Seejärel on vaja klikata uue peakasutaja real “Muuda” ja panna avanenud aknas linnuke valikule “Peakasutaja”.
  • Kasutaja uus@mail.ee kustutab programmist ära kasutaja vana@mail.ee (menüüst Seadistused > Ettevõtte andmed > Kasutajad), pärast mida kasutaja vana@mail.ee enam selle firma andmetele juurde ei pääse.

Kui peakasutaja õigusi on vaja muuta mitmes firmas, siis tuleb vahetus teha igas firmas eraldi.

Kui jätkatakse olemasoleva litsentsi kasutamist (s.t. maksja jääb samaks), siis selleks, et peakasutaja muudatus kajastuks ka litsentsis, tuleb Merit Tarkvara AS müügiosakonnale saata avaldus Pilve-Aktiva peakasutaja muutmiseks. Avalduse peab allkirjastama (soovitavalt digitaalselt) allkirjaõiguslik isik. Avaldus on vaja saata meiliga aadressile merit@merit.ee.