Merit Aktiva juhendid


Tasuta klienditugi

776 9333

Oleme avatud E-R 09.00 – 16.30

Kirjuta klienditoele

klienditugi@merit.ee

Oleme avatud E-R 09.00 – 16.30


Küsimus olemasoleva põhivara maksumuse suurendamise kohta.

Küsimus: Mul on ostuarve põhivara kohta (hoone helisüsteem). Soovin selle ostuarvega suurendada olemasoleva hoone maksumust. Hoone on varem põhivarana arvele võetud, seega toimub hoone täiustamine. Kuidas on seda kõige õigem sisestada?

Vastus: Tehke põhivaradele amortisatsioon kuni selle kuuni, millal tahate hoone maksumust suurendada. Näiteks kui helisüsteemi ostuarve on kuupäevaga 13.04.2015, siis tehke amortisatsiooni arvestus kuni märtsini (märts kaasa arvatud). Seejärel sisestage ostuarve, pange enne ridade sisestust linnuke väljale “Põhivara ost” ja valige arve real põhivarade nimekirjast olemasolev põhivara (hoone). Sisestage arve reale koguseks 1 ja hinnaks helisüsteemi maksumus.

Kui salvestate ostuarve, siis hoone soetusmaksumus suureneb helisüsteemi maksumuse võrra ja järgmisest kuust, st aprillist alates hakatakse amortiseerima juba suuremat hoone maksumust.

Põhivara kaardilt saate pärast ostuarve salvestamist kontrollida soetusmaksumust ja jääkväärtust, klõpsates vastavatele summadele.