Kõik uudised
29.04.2019

Merit Aktiva uus versioon 30. aprillil 2019

Kõige olulisemad täiendused

 1. Programmi on lisatud võimalus koostada majandusaasta aruande põhiaruandeid (bilanss, kasumiaruanne, rahavoogude aruanne) Äriregistrile esitamiseks (menüüst Finants > Majandusaasta aruanded). Aruande lisad on vaja Äriregistris sisestada käsitsi. Aktivas saab aruande salvestada XBRL-faili ja laadida andmed Äriregistris majandusaasta aruandesse. Aruande koostamisel saab valida erinevate aruandevormide vahel: mikroettevõte, väikeettevõte jne. Mittetulundusühistutel on juba ettevõtte tüübiga määratud automaatselt õige aruande vorm.
 2. Panga- ja kassamaksetes saab muuta tasumise valuutat. Näiteks kui tasute EUR pangakontolt USD-s arvele võetud ostuarveid, siis vahetage makse aknas valuuta ära ja märkige arve tasutuks. Ekraanil on näha tehingu summa mõlemas valuutas. Kui EUR summa ei võrdu panga väljavõttel oleva EUR summaga, siis arvutage ja sisestage see valuutakurss, mida pank on kasutanud. Muus valuutas arvete tasumiseks ei ole enam vaja kasutada vahepankasid. Samuti saate otse arvel märkida põhivaluutast erineva arve tasutuks EUR panga/kassa kaudu.
 3. Käibedeklaratsioonide nimekirjas muutub deklaratsioon punaseks, kui deklaratsiooni perioodi on pärast deklaratsiooni koostamist lisatud käibemaksuga dokumente. Seega tuleb deklaratsioon üle salvestada (Muuda > Salvesta). Kui deklaratsioon on juba Maksuametile esitatud, siis peaks kontrollima, millised andmed on muutunud ja tegema vastavad parandused ka Maksuametis. Soovitame alati pärast aruande esitamist Maksuametile salvestada deklaratsiooni kontrollaruanne PDF-i , et vajadusel oleks võimalik andmeid võrrelda.

 

Lisaks on tehtud veel väiksemaid täiendusi

 1. Müügiarvete nimekirja on lisatud veerg KMKR nr (viimane veerg). Kelle jaoks see info on oluline, peaks lohistama selle veeru nimekirjas ettepoole.
 2. “Projektide aruanne kulukohtade lõikes” ja “Kulukohtade aruanne projektide lõikes” – lisatud on projekti ja kulukoha koodid. Koodid salvestatakse ka Excelisse.
 3. Kliendi kaardile väljale „Email“ saab sisestada rohkem emaili aadresse. Varem võis sisestada kuni 80 tähemärki, nüüd saab sisestada kuni 160 tähemärki.
 4. Kui kliendi nimi on pikem kui 70 tähemärki, siis e-arves lõikame nime lõpust tähed ära. Seda seetõttu et e-arve standard ei luba pikemat nime kasutada ja arve saatmisel tekib viga.
 5. Müügiaruanne “Artiklite lõikes” – artikligrupi filtrisse saab valida korraga mitu gruppi.
 6. Lisatud on uus käibemaksumäär „Kauba eksport läbi EL“. Seda peab kasutama müügiarvel, kui müügiarve esitatakse teise liikmesriiki, kuid kaup toimetatakse otse ühendusevälisesse riiki. Tegemist ei ole kauba ühendusesisese müügiga. Tehing kajastatakse KD real 3 ja 3.2 (kauba eksport).
 7. Täiendatud on müügiarve meiliga saatmist, mis sisaldas Maksekeskuse kaudu tasumise linki. Enam ei saa klient teadet, et Maksekeskuse link ei avane.
 8. Korteriühistu erilahenduses, kui perioodilisel arvel on kasutatud projekte, siis näitude salvestamisel muudetakse kogused ka projekti arvestuses.
 9. Müügiarve saatmisel e-arvena on lisatud täiendus: kui kliendi kaardile on valitud konkreetne pank, siis lisatakse see pank ka e-arvesse.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.