Kõik uudised
31.10.2023

Kas tead haiguslehtede sisestamisel, milliseid valikuid ja millal valida?

Merit Palgas lisatakse haiguslehed menüüs Töökatkestused -> Puhkused ja töökatkestused -> Uus töökatkestus liigiga „Töövõimetus“.

Sõltuvalt haiguslehe liigist on vaja palgaprogrammis vaja määrata töövõimetuse tüüp:

  • Vali „Töövõimetus“ kui töötajale on haigestumise tõttu väljastatud haigusleht. Selle tüübi valikul arvestatakse automaatselt tööandja poolt makstav ajutise töövõimetuse hüvitis.
  • Vali „Töövõimetus (tööandja ei hüvita)“ kui töötajale on väljastatud hooldusleht näiteks alla 12-aastase lapse põetamiseks. Selle valiku puhul tööandjapoolset töövõimetushüvitist ei arvestata.
  • Vali „Töövõimetus (lõpetamata)“ juhul kui on teada, et töötaja on haiguslehel, kuid lõpu kuupäeva pole veel teada. Lõpetamata töövõimetuse lisamisel on vaja määrata töövõimetuse alguskuupäev ning katkestus kandub edasi seni kuni seda pole lõpetatud. Lõpetamiseks tuleb muuta sama töövõimetuse kaardi katkestuse tüüpi selles aktiivses kuus, mil töövõimetus lõppes. Katkestuse kulu kantakse aktiivsesse arvestuskuusse selle lõpetamise hetkel.

Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.