Kõik uudised
29.11.2016

Merit Aktiva pilveversiooni uus versioon 29. novembril 2016

Tähtsamad täiendused uues versioonis

  1. Programmile on lisatud API-liides. See võimaldab teistel tarkvaradel (näiteks veebipoed, kassasüsteemid, erinevad müügi- ja kliendihalduse tarkvarad jpt) Aktiva andmebaasiga andmeid vahetada. Huvi korral palun saatke oma soov aadressil merit@merit.ee.
  2. Oluliselt on suurendatud programmi töökiirust arvete tegemisel ja maksete menüüst uue makse lisamisel.
  3. Aktivasse sisenemisel saab nüüd kohe valida töökeele. See teeb ingliskeelsetel kasutajatel sobiva keele valiku lihtsamaks.
  4. Kui kasutaja valib töökeeleks inglise keele, siis on programm nüüd täielikult ingliskeelne. Ingliskeelne pole mitte ainult kasutajaliides, vaid ka kontoplaan, artiklite nimekiri, bilanss, kasumiaruanne, rahavoogude aruanne. Ingliskeelsed on ka kõik algseadistuses olevad nimetused. Kui kasutaja on algseadistuse kontoplaanile või artiklite nimekirja uusi kirjeid juurde lisanud või olemasolevaid muutnud, siis need nimetused on vaja ise tõlkida. Tõlkeid saab ise juurde lisada.

Näide 1. Kui ettevõte soovib oma välispartnerile saata finantsaruandeid inglise keeles, siis valige töökeeleks inglise keel ja automaatselt on aruanded täielikult inglise keeles. Keelt saab vahetada ka kasutaja ikoonist, mis asub samas menüüs, kust saab välja logida.

Näide 2. Kui eesti töökeelega kasutaja soovib müügiarve koostada inglise keeles, kliendi kaardil on määratud müügiarve keeleks inglise keel ja artikli kaardil on täidetud ingliskeelne nimetus, siis koostatakse arve automaatselt ingliskeelsete nimetustega.

  1. Dokumendi väljadel tagasi liikumiseks saab nüüd kasutada klahvikombinatsiooni Shift + Tab.
  2. Müügiarvele saab nüüd lisada kaks logo: ühe arve ülemisse äärde ja teise pärast arve ridu. Kui pärast arve ridu on vaja lisada rohkem kui üks logo, siis salvestage mõlemad logod ühte faili ja valige müügiarvete seadistuses sobiv paigutus.
  3. Programmi kasutaja saab siduda konkreetse osakonna ja laoga (Seadistused > Ettevõtte andmed > Minu konto). Seda võiks kasutada näiteks juhul, kui müügiarvete väljastaja koostab arveid alati ainult ühes osakonnas või ühest laost. Siis pakutakse müügiarvele automaatselt õiget osakonda või ladu.
  4. Kui kliendi kaardil on rg-koodi väljale sisestatud eraisiku isikukood, siis trükitakse müügiarvele sõna „Isikukood“. Kui kliendi kaardil on rg-koodi väljale sisestatud firma registrikood, siis trükitakse müügiarvele sõna „Rg-kood“. Koode eristatakse pikkuse järgi.

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.