Kõik uudised
10.02.2023

Mis juhtub, kui Meritit kasutab täielik võhik?

„Ole hea, kirjuta neile Meritis arve ka välja.“
„Aga ma ei ole seda programmi varem näinud ja raamatupidamisest ei tea ka midagi…“
„See on lihtne. Saadan sulle lingi ja paroolid ning usu mind – viie minutiga on sul arve tehtud.“

Loomulikult on mul sellise ettepaneku peale silmad küsimärke ja õudust täis – kuidas on võimalik, et inimene, kes elus ühtki  raamatupidamisprogrammi näinud ei ole, ilma juhendamiseta seal üldse midagi tehtud saab? Ja veel viie minutiga?

Aga julgete päralt on maailm ning hirmus kiusatus on tõestada, et päris nii lihtsalt need asjad siiski ei käi. Ehk siis avame programmi ja jääme õudusega hingematvat numbrijada ning arusaamatut eriterminoloogiat ootama.

Ja jäämegi ootama…

Mitte, et programm ei avaneks, otse vastupidi – aknad avanevad linnutiivul, aga ootamatult rabab raamatupidamisvõhiku jalust programmi selgus ja lihtsus. Alustuseks annab programm hulga soovitusi selleks, kuidas asjaga algust teha. Meie aga raskusi ei karda ning sukeldume arve moodustamisse ilma, et end programmil õpetada laseks.

Vaatame, kas ujume välja.

Kuna väljastada on vaja müügiarve, siis piilume, mida lubab teha menüü „Müük“. Ja voilà – rippmenüüs esimene valik on nagu tellitult „müügiarve“. Järgmisena avanevalt aknalt on suisa ilmvõimatu esimesena mitte märgata nuppu „+ uus müügiarve“.

Uskumatu, aga edasine on veelgi lihtsam – arve väljastamise kuupäev ja maksetähtaeg on juba vaikimisi täidetud, sama käib ka arve numbri kohta.

Aga kliendi andmed? „Klient“ lahtri rippmenüü lubab valida olemasolevast klientide nimekirjast sobiva, kõik ilusti tähestikulises järjekorras oma võimalust ootamas. Kuna olen laisk ja ei viitsi kerida, püüan vaadata, kas kliendi nime sisse trükkimisele programm ka reageerib ning otsimistöö minu eest ära teeb. Jõuan kolm tähte sisestada, kui vajalik klient ongi juba olemas. Klikkan. Selle liigutusega on täidetud ka kogu klienti puudutav informatsioon, mis ühel korralikul arvel olema peab.

Tundub, et pool võitu on viie minuti lubajal juba käes, aga järgnevalt tekib õnneks üks väike probleem, mis lubab arve väljastamise kiirust mõnuga maha kruttida.

Artikkel. Mis mõttes? Mida ma sellega peale pean hakkama?

Aga juba märkangi lahtris aktiivset noolekest, mis avab rippmenüü erineva iseloomuga kirjetest: teenus, kaup, la-la-la. Ja kohe ongi asi selge, valin sobiliku kirje ning sean ennast vaimselt järgmise probleemi lahendamiseks valmis.

Järgnevad ülesanded on aga kiiresti lahendatavad – lahtris „Kirjeldus“ võtan paari sõnaga kokku, mille eest arvet väljastan, järgmisesse panen kirja, mitu tükki seda asja tehtud sai. Seejärel toksin sisse hinna ning valmistun kalkulaatori ja käibemaksu kalkulaatori avamiseks.

Koheselt saan aga aru, et see lõbu jääb täna ära – programm on juba summad vajalikesse kohtadesse ilusti kokku arvutanud.

Mida ma siis veel tegema peaks?

Märkan juba midagi õudset, millest minu mõistus kindlasti üle ei käi – kirjed pealkirjadega „Konto“, „Kulukoht“, „Projekt“. Saan aga sekundiga aru, et kõik lahtrid on juba eeltäidetud ja mingit nuputamist vaja ei olegi. Super!
Ainus mõistlik nupp, mida järgmisena vajutada, tundub olevat „Salvesta“. Vajutan. Juhtub see, et mul on olemas imekaunis .pdf, mille saan kliendile meilile saata.

Kahtlustan, et kui arve moodustamine nii lihtne oli, siis ilmselt on Meritil varuks ka igasugu muud progressiivsed meetodid arve kiireks kliendini toimetamiseks. Olen aga enda saavutusest juba niivõrd joovastunud, et rohkem loorbereid tänasesse päeva mahutada ei taha.

Otsustan kasutada meetodit, mis selge ja harjumuspärane – laen pdf-i alla, saadan kliendile e-kirja ilusate tänusõnadega ning lisan manusesse arve.
Huh ja hurraa!

Kui palju see mul siis tegelikult aega võttis? Ei kulunud tegelikult viit minutitki. Ligilähedalegi ei olnud!

Täpselt 1 minut ja 38 sekundit. Kuigi jah, koos kliendile arve saatmisega ehk venitab veidi lähemale sellele lubatud viiele minutile…

Kui arvestada, et olen numbrites ja raamatupidamises tõepoolest täielik võhik ning püüan ruumist põgeneda juba siis, kui tundub, et keegi mõtleb liiga matemaatilisi mõtteid, on suisa kujuteldamatu, milliseid imesid võivad spetsialistid sellise programmi abil korda saata!

Olen Meritit edaspidigi kasutanud ning väiksemad arved saab ilusti loetud sekunditega ära vormistatud. Ajasääst on tohutu!

Oluliselt lisab kiirust e-arve väljastamise võimalus.

Programmiga esimest korda tutvudes olin mõistagi paras kobakäpp, kuid hiljem on e-arved mind päris mitmest lisaliigutusest säästnud. Ei mingeid arve alla laadimisi ega meilboksi avamisi! Klõpsad vaid Meritis vastavat nuppu ja arve jõuab koheselt adressaadini.

Programm on tõepoolest ülimalt kasutajasõbralik – kõik on väga lihtsasti hoomatav, struktuur loogiline ning poole tööst teeb programm sinu eest ära.

Kui keegi on hetkel juhtumisi valiku ees, kas ise endale näiteks Wordis arve vorm koostada või Meritis arveid luua, siis mina soovitan kindlasti seda viimast!

Pille Izmailova
freelancer

PS! Kõik, kes ostavad Meriti litsentsi enne aprilli lõppu saavad endale Merit Aktiva või Merit Palgaga alustamise koolituse TASUTA kaasa! Lähemalt saab lugeda siit.


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.