Kõik uudised
28.04.2017

Mis on Pilve-Palk ja miks on mõistlik sellele üle minna

Mis on Pilve-Palk?

Pilve-Palk ehk Merit Palga pilveversioon on Merit Palga uus pilvetehnoloogiat kasutav versioon. Merit Aktiva on pilves juba 2014. aasta oktoobrist, nüüd on aeg ka palgaarvestus pilve kolida. Sõnad pilveprogramm, veebiprogramm, on-line programm ja internetiprogramm tähendavad kõik sama asja – see on tarkvara, mis ei asu Teie arvutis, vaid hoopis teenusepakkuja serveris. Täpselt nagu internetipank. Tulevikus lähevad kõik programmid pilve, varem või hiljem.

Kui ma olen Merit Palga arvutiversiooni kasutaja, siis kas ma saan andmed pilve üle viia?

Andmed saate Palga arvutiversioonist (ehk Windows-versioonist) pilve üle kanda. Üle tuuakse andmed alates 2018. aasta algusest. Vanemad andmed jäävad  arvutisse alles ja endiselt ligipääsetavaks. Kuna kogu jooksev seis kantakse pilve üle, siis võib ülemineku arvutiversioonist pilve teha igal ajal, kasvõi poole palgaarvestuse pealt, ja jätkata tööd pilves.

Millal ma saan pilve üle tulla?

Pilveversiooni saate üle tulla kohe nüüd.

Mis on Merit Palga pilveversiooni eelised?

  1. Pilves ei ole Teil enam vaja muretseda andmete säilimise pärast, sest kõik andmed on turvalises serveris. Me kasutame väga töökindlat Microsoft Azure pilveteenust, mille turvalisus on sama nagu internetipankadel. Seega kui toimetate oma rahaga internetipangas, võite julgelt ka muud andmed internetti panna.
  2. Pilveversiooni saate kasutada igal pool ja iga seadmega. Enam ei ole nõutav Windows-arvuti, nüüd saab programmi kasutada ka Maci ja Linuxiga, samuti tahvelarvuti ja mobiiliga.
  3. Kuna programmi asub serveris, siis saavad seda kasutada mitu inimest samal ajal erinevatest kohtadest. Raamatupidaja, kes soovib kasutada programmi nii kontoris kui kodus, ei pea enam mõtlema, kuidas andmeid ühest kohast teise toimetada, kõik on kogu aeg olemas ja kättesaadav.
  4. Palju aega saab kokku hoida, kui ettevõtja ja raamatupidaja teevad tööd koos. Näiteks võib ettevõtja sisestada oma töötajate töötunnid ning raamatupidaja teha palkade ja maksude arvestuse.

Kui palju Palga pilveversioonile üleminek maksab?

Kui olete Merit Palga arvutisse paigaldatud versiooni kasutaja, siis ei maksa pilve üleminek midagi. Kui impordite andmed arvutist pilve, siis me saame selle kohta teate ja vormistame Teile pilveversiooni kasutusõiguse. Pilveversioonis on litsentsi hinna sees kaks firmat, tasu iga täiendava firma eest on 1 euro kuus.

Kuidas Palga pilveversiooniga alustada?

Väga lihtne. Kui Teil on Merit Aktiva pilveversiooni konto juba olemas, siis saate Palga pilveversiooni siseneda sama kasutajanime (meiliaadressi) ja parooliga. Kui Teil kasutajakontot veel ei ole siis tehke endale merit.ee esilehel või otse siit lingilt. Pärast nime ja meiliaadressi sisestamist saadab programm Teile meili konto aktiveerimiseks. Valige endale turvaline salasõna, edaspidi saate programmi siseneda oma meiliaadressi ja salasõnaga.

Kui mõned küsimused jäid vastuseta

Enne pilveversioonile üleminekut on mõistlik kõikidele küsimustele vastused saada. Ootame Teie küsimusi telefonil 617 7111 ja meiliaadressil merit@merit.ee.


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.