Kõik uudised
06.10.2017

Merit Aktiva uued võimalused

Merit Aktivas on kaks uut võimalust, mis muudavad Teie töö palju lihtsamaks.

1. Nüüd saate luua otseühenduse Aktiva ja LHV Panga vahel. 

Kui Teie ettevõttel on pangakonto LHV Pangas, siis saab Merit Aktivas sisse lülitada automaatse konto väljavõtte päringu. Enam ei ole vaja konto väljavõtet failist importida, import tehakse nüüd automaatselt otse pangast.

Lülitage otseühendus LHV Pangaga sisse pangakonto kaardil menüüst Maksed > Pangad. Kui pangakaardile on sisestatud LHV Panga IBAN kontonumber, siis on kaardil näha nupud „Loo otseühendus pangaga“ ja „Kinnita automaatselt seotud maksed“. Kui klikite nupul „Loo otseühendus pangaga“, siis avaneb isiku tuvastamise aken, kus ettevõtte allkirjaõiguslik isik saab ennast tuvastada ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Seejärel saadetakse LHV Pangale automaatselt vastav teade. Pank saadab allkirjaõigusliku isiku meilile Connect teenuse lepingu, mis tuleb digiallkirjastada ja pangale tagasi saata. Seejärel avab LHV Pank otseühenduse Aktivaga.

Tööpäevadel teeb programm konto väljavõtte päringu iga poole tunni järel, töövälisel ajal tunni kuni paari tunni järel. Andmed imporditakse Aktivas LHV Panga maksete aknasse „Panga väljavõtte import“. Kui ettevõttes on sisse lülitatud ka automaatne seotud maksete kinnitamine, siis laekuvad maksed automaatselt maksete nimekirja, st arved loetakse makstuks ja nad ei ole enam võlgnevustena üleval.

Panga väljavõtte impordi aknasse on lisatud nupp „Seo uuesti“. Kui väljavõtte importimise ajal ei ole Aktivas mõnda müügi- või ostuarvet veel sisestatud, aga see on juba pangas makstud, siis saab pärast arve Aktivasse sisestamist käivitada sidumise selle nupuga. Sidumata makseid ei ole mõistlik ära kustutada, sest automaatset importi ei saa uuesti käivitada. Automaatselt imporditakse jooksva päeva tehingud ja lisaks veel järgmise päeva varahommikul terve eelmise päeva tehingud. Juba imporditud andmeid uuesti ei impordita.

Ja muidugi, see kõik on tasuta.

2. Merit Aktival on nüüd täisfunktsionaalne mobiiliäpp. 

Mobiiliäpi saab alla laadida iPhone ja Android telefonidesse. Sisestage AppStore (iPhone) või Google Play (Android) äpipoes otsingusse „Merit Aktiva“ ja saate paari klõpsuga äpi enda telefoni. Tegemist on täisfunktsionaalse programmiga, kus vaated ja sisestusaknad on kohandatud nii, et neid oleks väikesel telefoniekraanil mugav kasutada.


 

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.