Kõik uudised
12.01.2018

Merit Aktiva uus versioon 12. jaanuaril 2018

Alates 12. jaanuarist 2018 on kasutusel Merit Aktiva uus versioon.

Kõige olulisemad täiendused uues versioonis

  • LHV Panka saab saata maksekorraldusi otseühendusega, kui on olemas LHV Connect leping. Varem pidi maksekorralduste panka saatmiseks tegema faili (nupp “Loo maksefail”) ja selle käsitsi panka importima. Nüüd LHV Connect lepingu olemasolul faili enam teha ei saa, selle asemel on nupp „Saada maksekorraldused panka“, millele klikkides saadatakse maksekorraldused automaatselt panka. Panka jõuavad maksekorraldused kinnitamata seisus, seega on vaja nad internetipanga keskkonnas kinnitada. Kui ettevõttes on kord, et makseid kinnitab ettevõtte juht, mitte raamatupidaja, siis raamatupidaja ei peagi rohkem midagi tegema kui maksekorraldused panka saatma.
  • Kinnitamata ostuarvetele saab lisada tasumisi (vaja on täita makseviisi väljad).
  • Lisatud on proportsionaalne käibemaksuarvestus. Selleks on kontoplaani automaatselt lisatud uus konto „Proportsionaalselt arvestatud käibemaks“ ja käibemaksumääradesse uus määr „Proportsionaalne käibemaks“. Kasutajal on vaja ise määrata enda ettevõttele sobiv proportsioon, mida saab teha käibemaksumäärades käibemaksu kaardil.

 

Muud täiendused uues versioonis

  • Kui perioodilistel arvetel on tsükliks valitud kvartal ja arve väljastatakse jooksva perioodi kohta, siis nüüd pannakse müügiarvele perioodiks alati kalendaarne kvartal. Nt perioodiliselt arvelt koostatakse arve kuupäevaga 31.03.2018, siis trükitakse perioodiks 01.01.2018-31.03.2018.
  • Maksekorralduste koostamisel on ridadele toodud nähtavale arve IBAN ja viitenumber. Kui on vaja andmeid täiendada, siis saab seda teha kohe sama rea peal.
  • Müügiarvete mass-saatmisel on lisatud “Väljundi” nimekirja valik “Email (välja arvatud saadetud e-arved)”. St, et kui arved on saadetud e-arvetena, siis emailile neid arveid enam ei saadeta. Seega peab alustama alati e-arvete saatmisest ja seejärel saatma ülejäänud arved emailiga.
  • Põhivara ostu saab sisestada ka aruandva isiku kuluaruandes.
  • Kulukohtade ja projektide jaotuse akendesse on lisatud ka kulukoha/projekti kood.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.