Kõik uudised
19.04.2018

Merit Aktiva uus versioon 19. aprillil 2018

Programmile on lisatud viiviste arvestus ja viivisarvete koostamine

Uusi võimalusi saab kasutada teha Merit Aktiva Premium paketis.

Viiviseid arvutatakse nende müügiarvete kohta, millel on nullist erinev viivise protsent. Viivise protsent on nähtav müügiarvel „Lisainfo“ aknas. Kui viivise protsent müügiarvel on null, siis viivist ei arvestata.

Enne viiviste arvestamist on vaja üle kontrollida „Viivise arvestuse seadistus“:

  • Valige viiviste arvestuse artikkel või lisage uus, kui vastav artikkel puudub. Kui artikkel koodiga „viivis“ on juba olemas (näiteks ostuartiklite hulgas), siis lisage sellest erineva koodiga artikkel, km-määraks valige „Ei ole käive“.
  • Sisestage kuupäev, millest alates soovite viiviseid hakata arvestama. Näiteks kui viivisarved on väljastatud seisuga 31.12.2017, siis märkige viivise arvestuse alguseks 01.01.2018. Sellisel juhul jätkatakse viiviste arvestust sellest kuupäevast.
  • Samas saate valida, kas viivist arvestatakse alates võlgnevuse tekkimise kuupäevast või alates järgmise kuu algusest (nt korteriühistud).

Viivisarvete tegemiseks koostage viivise arvestuse aruanne menüüst Müük > Viiviste arvestus. Viivise summale klikkides saate vaadata arvestuse käiku.

Kui kõik on õige, klikkige samas „Eelvaade“ ja koostage soovitud klientidele arved. Viivisarved lisatakse müügiarvete nimekirja. Salvestatud arvel saate samuti vaadata viivise arvestust, klikkides arve real viivise summale.

Kui koostate viivisarveid igakuiselt, siis programm peab meeles, mis kuupäevani konkreetse viivitatud arve kohta on viivis arvestatud ja jätkab järgmisel kuul sellele järgnevast kuupäevast.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.