Kõik uudised
23.05.2017

Merit Aktiva uus versioon 24. mail 2017

Alates 24. maist 2017 on kasutusel Merit Aktiva uus versioon väga oluliste täiendustega.

Tähtsamad täiendused uues versioonis

  1. Programmis on nüüd müügipakkumiste, tellimuste ja ettemaksuarvete funktsionaalsus. Seda saavad kasutada Aktiva tasuta paketi ja uue Aktiva Premium paketi kasutajad. Kui Teil on praegu Aktiva Standard või Aktiva Pro pakett, siis pakkumiste, tellimuste ja ettemaksuarvete kasutusele võtmiseks on vaja üle minna Premium paketile.
  2. Nüüdsest saab e-arveid vahetada kõikide firmadega, sõltumata kasutatavast tarkvarast ja e-arvete operaatorist. E-arvete saatmine ja vastuvõtmine on Merit Aktiva kasutajatele tasuta, välja arvatud arvete edastamine Omniva kaudu panka, e-postile ja paberil. Selleks on vaja lisaks Creditinfos aktiveeritud kontole aktiveerida e-arvete konto ka Omnivas. Kontot saab aktiveerida juhatuse liige ID-kaardi või mobiil-ID-ga Merit Aktiva menüüst Seadistused > Ettevõtte andmed > E-arvete seadistus.

 

Muud täiendused

  1. Algsaldode juurde saab nüüd lisada faile, st dokumente, mille alusel on andmed sisestatud. Näiteks pearaamatu kontode algsaldodele võiks lisada bilansi ja kasumiaruande, mille alusel on algsaldo kanne sisestatud.
  2. Täiendatud on API-ga andmevahetust.
  3. E-posti seadistuses saab kasutaja ise lisada erinevaid vaikimisi kasutatavaid meilitekste.

 

Pakkumiste, tellimuste ja ettemaksuarvete moodulist täpsemalt

Menüüst Müük > Pakkumised saab koostada pakkumisi, müügitellimusi ja ettemaksuarveid. Pakkumise saab meiliga kliendile saata. Meilis on link pakkumisele, millele klikkides saab pakkumise saaja seda vaadata online keskkonnas. Samas online keskkonnas saab pakkumise saaja pakkumise kinnitada, tagasi lükata või saata müüjale kommentaari pakkumise kohta. Selle tulemusena muutub Aktivas automaatselt pakkumise staatus (kinnitatud, tagasi lükatud või laekus kommentaar) ja müüja näeb muutunud staatust kohe pakkumiste nimekirjas.

Müüja saab lisada pakkumistele enda kommentaare. Täiendavalt saab lisada tunnuseid, milline võiks olla pakkumisega seotud järgnev tegevus (nt tellimus töösse antud; telli kaup; ootab tarnimist jms).

Pakkumiste või tellimuste alusel saab koostada ettemaksuarveid, kuid saab ka kohe alustada tellimustest või ettemaksuarvetest. Vaikimisi pakutava ettemaksu protsendi saab määrata müügiarvete seadistuses.

Pakkumistel saab laokaupu broneerida. Kaupade nimekirjas näidatakse nii laoseisu kui ka vaba jääki. Artikli kaardilt saab vaadata broneeringuid.

Kui klient teeb tellimuse või ettemaksuarve alusel tasumise, siis laekunud summa ulatuses deklareeritakse automaatselt käive sellel maksustamisperioodil, millal ettemaks laekus.

Kui kaup on ostjale lähetatud või kättesaadavaks tehtud või teenus on osutatud, siis tuleb pakkumiselt / tellimuselt / ettemaksuarvelt koostada müügiarve. Alles siis tekib müügitulu. Laekunud ettemaks seotakse automaatselt koostatud müügiarvega ja ettemakstud summa ulatuses tehakse pöördkanne käibe vähendamiseks.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.