Kõik uudised
08.11.2018

Merit Aktiva uus versioon 8. novembril 2018

Kõige olulisemad uued võimalused

 1. Andmete kiiremaks sisestamiseks lisasime tähtsamate tegevuste jaoks nn kiirklahvid. Millist klahvikombinatsiooni saab kasutada, seda näete nupu kohal hiirt hoides:
  Uus = ALT+N
  Muuda = ALT+O
  Katkesta = ALT+Z
  Kustuta = ALT+X
  PDF = ALT+P
  Email = ALT+E
  Salvesta = ALT+S
  Salvesta ja lisa = ALT+SHIFT+S
 2. Lisasime võimaluse jagada laokauba soetushinnale täiendavaid kauba soetamisega seotud kulusid, näiteks kauba transpordikulusid, tollikulusid vms. Täiendus on lisatud Merit Aktiva Premium paketti.

  Kulude jagamiseks tuleb lisada ostuartiklite nimekirja uus artikkel (näiteks “Kauba soetuskulud”) ja valida artikli tüübiks „Kulude jagamine laokaubale“. Kui ostuarvele valida see artikkel, siis lisatakse arve reale veerg „Kulude jagamine“. Sellele klikkides avaneb aken, kus saab valida ostuarve(id), millele kulusid jagada. Kulusid saab jagada kas proportsionaalselt kauba ostusummale või võrdselt kõikide ostetud kaupade vahel. Arve salvestamisel suurendatakse kauba soetushinda. Õige müügikasumi leidmiseks on vaja käivitada lao omahinna ümberarvestus.

 3. Lisasime võimaluse saata klientidele meiliga arveid koos arve tasumise lingiga. Tasumist saab teha AS Maksekeskus poolt pakutava pangalingi teenusega. Sama teenust pakub Maksekeskus ka veebipoodides. Teenuse kasutusele võtmiseks on vaja sõlmida leping Maksekeskusega ja Merit Aktivas on vaja teha järgmine seadistus:
  – Lisada pankade nimekirja pank „Maksekeskus AS“ (menüüst Maksed > Pangad).
  – Seadistada ühendus menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > Maksekeskus AS (sisestage kaupmehe kood ja valige pankade nimekirjast lisatud pank).
  – Lisada e-posti seadistuses müügiarve vaikimisi sõnumisse muutuja „Maksekeskuse link arve tasumiseks“. Täiendage teadet tekstiga: „Lihtsaim viis arvet tasuda on vajutada allolevale nupule “Maksan arve” „ ja seejärel vali muutuja.Kui seadistused tehtud, siis saate saata oma klientidele arveid tasumise lingiga ja arvete tasumised laekuvad automaatselt Aktivasse panka „Maksekeskus AS“. Või kui kliendid tasuvad arveid veebipoes kasutades pangalinki, siis laekuvad tasumised samuti automaatselt Aktivasse panka Maksekeskus.

  Maksekeskusega lepingu sõlmimiseks on vaja täita liitumise avaldus lehel https://merchant.maksekeskus.ee/signup.html?locale=et. Poe URL, privaatsus- ja müügitingimuste URL väljale tuleb märkida ettevõtte kodulehe aadress. Veebilehel e-poodi ei pea olema, küll aga peaksid seal olema firma kontaktandmed. Veebilehe aadress koos firma nimega lisatakse Maksekeskuse süsteemi poolt automaatselt pangalingi makse selgituse väljale. Kui teie klient oma konto väljavõtet vaatab, on tal lihtne aru saada, mis maksega on tegemist ja kelle poole pöörduda, kui on mingeid küsimusi. E-kommerts platvorm drop-down’i tuleks märkida Muu ja täpsustavasse lahtrisse Merit, siis saavad Maksekeskuse töötajad aru, kuidas selle avaldusega toimida. Makseviiside osas on vaja panna linnuke Eesti pangalingid lahtrisse.

  Kui vajate abi, palun pöörduge Merit Tarkvara klienditoe poole telefonil 7769333.

 4. Perioodilistelt arvetelt müügiarve koostamisel saab seadistustes määrata:
  – Koosta müügiarve alati perioodilisel arvel oleva hinnaga või
  – Koosta müügiarve müügihindade ja allahindluste tabelis määratud hinnaga.
  See funktsionaalsus on kasutatav Aktiva Pro ja Premium paketis.

Muud täiendused

 1. Täiendus viiviste arvestusele (kasutatav Aktiva Premium paketis): viivisearvete seadistuses saab määrata, kas arvele lisada ka teavitamise tasu. Kui see on määratud, siis viivisarve koostamisel lisatakse automaatselt arvele ka teavitamise tasu.
 2. Pakkumiste/tellimuste/ettemaksete menüüst saab klientidele saata e-arveid. E-arve nupp tekib siis, kui dokumendi liigiks on ettemaksuarve ja klient on e-arvete vastuvõtja.

Lisaks sellele on tehtud väiksemaid täiendusi ja parandusi.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.