Kõik uudised
10.01.2020

Merit Aktiva uus versioon, 13.01.2020!

 Aktiva uus versioon 13. jaanuaril 2020

Tehtud on järgmised täiendused:

  1. Muudetud on majandusaasta aruande standardit, mis vastab Äriregistris majandusaasta aruande uuele taksonoomiale 2020. 2019 a majandusaasta aruanne tuleb esitada juba selle järgi. Koostage aruanne menüüst: Finants > Majandusaasta aruanded, salvestage andmed XBRL faili ja importige Äriregistrisse.
  2. Nüüd on võimalik edastada pildistatud tšekke ka aruandva isiku kuluaruandena. 

   Kui kasutate CostPocket (tsekk.ee) mobiiliäppi, siis saate pildistatud tšekid koondada äpis  kuluaruandesse või lähetusaruandesse ja saata need Merit Aktivasse kinnitamata ostuarvetesse.  Saadetud aruandel on tarnijaks aruandev isik ja arve ridadel on pildistatud kulutšekkide andmed.  Aktivas saate aruande salvestada otse aruandva isiku kuluaruandeks.
   CostPocketi äpis saab seda seadistada valikust “Seaded”- “Liidestused”- “Merit”.  Seal saad valida, et soovid saata tšekke „Koos aruannetega“. See tähendab, et dokumente on võimalik saata nii üksikult, kui ka koos kulu- ja lähetusaruannetega. Äpis on näha uus nupp: „Uus aruanne“.

  3. Kui ettevõttel puudub jooksva kuupäeva kohta majandusaasta, siis lisame selle automaatselt.
  4. Ostuaruanne koostatakse üldjuhul dokumendi kuupäevade järgi. Kuid nüüd on lisatud võimalus, et aruandes saab arveid järjestada ka kande numbri järgi.
  5. Artikli kaardile ja mõõtühikutesse saab sisestada soomekeelseid nimetusi. Soomekeelse müügiarve korral kasutatakse automaatselt neid nimetusi.
  6. Saatelehega müügil koondarvele on lisatud uus e-maili seadistus, et saaks saatelehtede saatmisel e-mailiga kasutada eraldi koostatud sõnumi teksti.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.