Kõik uudised
06.07.2020

E-arved tuleb kasutusele võtta!

Alates 01.07.2019 on riigiasutustele e-arvete saatmine kohustuslik ning aina rohkem eraettevõtteid võtab vastu vaid e-arveid.
E-arvete kasutuselevõtt vähendab oluliselt ostuarvete sisestamisele kuluvat aega ning kiirendab arvete liikumisprotsessi.
E-arvete seadistamine on Merit Aktivas imelihtne ning Meriti klientide vahel on e-arvete saatmine ja vastuvõtmine tasuta.

Kuidas seadistada e-arveid Merit Aktivas?

1. Seadistage e-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega
Valige menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus->E-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega->Aktiveerige teenus, et saata Meriti klientidele tasuta e-arveid
Teenuse saab aktiveerida juhatuse liige ID-kaardi või mobiil-ID-ga.

2. Seadistage e-arvete saatmine
Valige menüüst valima: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus->E-arvete operaator Telema/Omniva -> Aktiveerige teenus, et saata müügiarveid e-arveid neile, kes ei kasuta Merit Aktiva programmi
Kui valite E-arvete operaatoriks Telema ei olegi midagi muud vaja müügiarvete saatmiseks teha. Müügiarvete saatmine Telema kaudu maksab 8 senti ühe arve saatmise eest + km (välja arvatud Merit Aktiva tasuta piiratud mahuga paketi kasutajatel).Kui otsustate e-arvete saatmiseks kasutada operaatorit Omniva, siis on teil vaja sõlmida Omnivaga leping. Lepingu taotluse saab saata ettevõtte allkirjaõiguslik isik (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iD-ga autentimine) Merit Aktivas menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Omniva. Kuid lepingu saab sõlmida ka otse Omniva kodulehel. Kui teete raamatupidamist mitmele ettevõttele, siis on vajalik igal ettevõttel sõlmida eraldi leping Omnivaga. Müügiarvete
saatmine Omniva kaudu maksab 9 senti ühe arve saatmise eest + km. Omniva saadab arve osutatud teenuse eest alates lepingu sõlmimisest otse lepingu sõlminud ettevõttele. Kui leping on allkirjastatud, siis tuleb lepingus näidatud autentimiskood sisestada Aktivasse e-arvete seadistusse ja seejärel saate saata müügiarveid e-arvetena oma klientidele.

3. Seadistage e-arvete vastuvõtmine
Telema kaudu ostuarvete vastuvõtmise saab aktiveerida ettevõtte allkirjaõiguslik isik Merit Aktivas (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iD-ga autentimine) menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Telema.
E-arvete vastuvõtmine Telema kaudu maksab alates 01.07.2020 iga vastu võetud arve eest 8 senti + km (välja arvatud Merit Aktiva tasuta piiratud mahuga paketi kasutajatel). E-arvete vastuvõtmise eest saadab Merit Tarkvara arve peakasutajale. Ei ettevõtja ega ka peakasutaja ise ei pea Telemaga suhtlema st mingit lepingut ei pea sõlmima.
Omniva kaudu ostuarvete vastuvõtmise jaoks on vaja sõlmida Omnivaga leping.
Lepingu taotluse saab saata ettevõtte allkirjaõiguslik isik Merit Aktivas menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Omniva (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iDga autentimine). E-arvete vastuvõtmine Omniva kaudu maksab alates lepingu sõlmimisest iga vastuvõetud arve eest 19 senti + km. Omniva saadab arve osutatud teenuse eest alates lepingu sõlmimisest otse lepingu sõlminud ettevõttele.

4. Tehke midagi mõnusat ajaga, mis jääb edaspidi üle arvete sisestamisest ja soovitage ka teistel, kes ei kasuta veel e-arveid need kasutusele võtta!

Kui teil on küsimusi või vajate abi E-arvete seadistamisel, võtke ühendust meie klienditoega klienditugi@merit.ee või 776 9333

Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.