Kõik uudised
21.04.2022

Esita käibedeklaratsioon otse raamatupidamisprogrammist

Kas oled üks neist, kes iga 20s kuupäev on jännis Maksu- ja Tolliameti lehel käibedeklaratsiooni esitamisega, kuna leht on ülekoormatud? Kui jah, siis on viimane aeg võtta kasutusele Merit Aktiva ning hakata esitama KMD-d otse raamatupidamisprogrammist! Käibedeklaratsiooni on võimalik esitada Maksu- ja Tolliametile otse Merit Aktivast kasutades masin-masin liidest ka siis, kui e-MTA leht on ülekoormatud.

Kuidas see käib?

  • Lisage EMTA kodulehel volitus Swedbankile, kes osutab Merit Aktivale turvaserveri (masin-masin liidese) teenust. EMTA kodulehel menüüs Seaded -> Pääsuõigused -> Esindajate pääsuõigused. Lisage uus pääsuõigus Swedbank AS-le rg-koodiga 10060701, teenusteks valige (otsige) „Andmete saatmine masin-masin liidese kaudu“.
  • Aktiva kasutajal, kes saadab Maksu- ja Tolliametisse käibedeklaratsiooni, peab olema e-maksuametis volitus deklaratsioonide esitamiseks.
  • Kui saadate deklaratsiooni esimest korda, on vaja Aktivas teha isikutuvastus. Klikkides programmis käibedeklaratsioonil Aruanded -> Käibedeklaratsioon e-maksuametisse (või
    XML) nupule , avaneb automaatselt aken, kus saate teha isikutuvastuse. Pärast isikutuvastust saadetakse aruanne automaatselt e-maksuametisse kinnitatud kujul.

Isikutuvastus tuleb volitatud deklaratsiooni esitajal teha üks kord.

Iga kuu kohta koostage eraldi käibedeklaratsioon. Kõik koostatud käibedeklaratsioonid on nähtavad deklaratsioonide nimekirjas.

Kui mõni deklaratsiooni rida kuvatakse punase tekstivärviga, näitab see, et vastavas perioodis on muudetud või lisatud käibemaksuga dokumente, mis mõjutavad käibemaksu arvestust. Deklaratsioon tuleb üle salvestada.

  • Pärast deklaratsiooni salvestamist teeb programm automaatselt käibemaksu sulgemiskande ning tekib käibemaksu võlg või ettemaks. Pearaamatu kannet saate vaadata otse salvestatud deklaratsioonil klikkides kande nupule, nt “Kanne KD-1”, või käibedeklaratsioonide nimekirjas veerus „PR kanne“.
  • Pangast tasumise korral saate käibemaksu võlga märkida tasutuks menüüs Maksed -> Maksed, tehingu liigiks valige „tehingud tarnijatega“ ning tarnijaks Maksu- ja Tolliamet. Käibemaksu ettemaksuga saate teha maksude tasaarveldusi menüüs Maksed -> Maksed -> Tasaarveldus maksudega.
  • Info käibedeklaratsiooni tasumise kohta kajastub käibedeklaratsioonide nimekirjas veerus „tasutud“.
  • Saates käibedeklaratsiooni Merit Aktivast otse e-maksuametisse, jääb veergu „KMD saadetud“ saatmise kuupäev.

Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.