Kõik uudised
14.02.2023

Kas tasude arvestuslehel on liiga palju ridu, et võtab silme eest kirjuks?

Merit Palgas saab lisada täpselt nii palju tasude arvestuslehti, kui Teie ettevõtte palgaarvestuses tarvis ja, mis raamatupidajal endal parema ülevaate loob.

Soovi korral saab lisada näiteks igale filiaalile, osakonnale, meeskonnale või ka projektile oma arvestuslehe või hoopis jagada tasuread nende tüüpide järgi – põhitasud ja töökatkestuste tasud ühele lehele ning lisatasud teisele.

Ühelt lehelt teisele saab tasuridu väga kergesti tõsta ilma, et eelnevalt sisestatud andmed tõstmise käigus kuhugi kaduma läheksid.

Ka uue lepingu lisamisel saab kohe määrata, millisele arvestuslehele selle töötaja põhitasu kanda ilma, et hiljem seda ümber peaks hakkama tõstma.

Arvestuslehel on kõikide töötajate kõik tasud koos. Kui töötajaid on kümnetes, sadades või koguni tuhandetes, aitab kindlasti parema ülevaate saamiseks ja tasude arvestuse protsessi lihtsustamiseks see, kui arvestuslehti on loodud rohkem.
Lihtsa näitena lisame igale osakonnale nende oma tasude arvestuslehe ja tõstame tasuread vastava osakonna lehele.
Tasuridasid saab tõsta, kui teete olemasoleval lehel tasurea aktiivseks ja klikite tasurea ette ilmuval rohelisel nooletega ikoonil. Ekraanile ilmub olemasolevate arvestuslehtede nimekiri, kus saab valida uue lehe aktiivsele arvestusreale.
Siin on näha milline näeb välja ühe osakonna arvestusleht pärast tasuridade tõstmist.
Võimalusi tasude arvestuslehtede süsteemi loomiseks on väga erinevaid. Siin pildil on näha näide sellest, kui tasud on jaotatud lisaks osakonnale ka tasu tüüpide järgi.
Kui lisate uut töötajat ja tema esimest palgakokkulepet, siis on kohe palgakokkuleppe määrangute tabeli all võimalus määrata, millisele arvestuslehele selle töötaja põhitasu kantakse.
Lingil “Muuda” klikkides avaneb juba tuttav tasuarvestuslehtede nimekiri.
Tasuridade tõstmise eelduseks ühelt lehelt teisele on, et enne tasurea tõstmist peab olemas olema arvestusleht, kuhu seda tõsta soovitakse.

Ja ärge unustage ka seda, et põhitasud ja töökatkestuste tasud käivad alati paaris. Neid pole võimalik erinevatele arvestuslehtedele tõsta.

PS! Kõik, kes ostavad Meriti litsentsi enne 30.04.2023 saavad endale Merit Aktiva või Merit Palgaga alustamise koolituse TASUTA kaasa! Lähemalt saab lugeda siit.


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.