<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=694858474307207&ev=PageView&noscript=1" />
Kõik uudised
16.05.2024

Kas teadsid mida teha, kui laoseisus on kauba kogus null aga laoseis rahas on olemas?

Kas teadsid mida teha, kui laoseisus on kauba kogus null aga laoseis rahas on olemas?

Selline olukord võib tekkida, kui sisestasite laokauba müügiarve enne kauba sissetulekut. Vaatamata sellele, et laokaupadega seotud dokumentide sisestamise järjekord pole programmis oluline, et oleks võimalik müügiarveid ja väljaminekuid teha ka neile kaupadele, mida programmi laos veel ei ole. Selleks, et aruandlus oleks 100% õige (arvestus toimub FIFO meetodi alusel), on vajalik käivitada omahinna ja lao koguse ümberarvestus vähemalt üks kord kuus- kuu sulgemisel.

  • See on vajalik selleks, et programm leiaks kõikidele müügiarvetele ja lao väljaminekutele õiged omahinnad, müügikasumi ning korrastatakse lao seis.
  • Enne aruandluse koostamist käivita omahinna ümberarvestus perioodi algusest (käesoleva majandusaasta algusest). Kui lao omahinna ümberarvestust pole kordagi tehtud, siis võib olla vajadus omahinnad ümber arvutada juba aegade algusest ja seejärel aastate ja kuude kaupa.
  • Sellisel juhul tuleb kindlasti üle vaadata eelmise perioodi aruandlus. Kui firma tegevus käibki nii, et kuu keskel tehakse toodang valmis ja müüakse, aga arvele võetakse toodang üks kord kuus (nt. kuu lõpus), siis peab lao omahinna ümberarvestust tegema kindlasti iga kuu, pärast kauba arvelevõttu.

Meriti nipinurk

PS! Käivita e-arved täna ning võta vastu ja saada neid jaanipäevani tasuta! Tutvu kampaaniaga.


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.