Kõik uudised
17.06.2019

Merit Aktiva uus versioon 16. juunil 2019

Lisatud on järgmised täiendused:

Käibedeklaratsioone on võimalik esitada Maksu- ja Tolliametile otse programmist kasutades masin-masin liidest. Enam ei pea deklaratsiooni salvestama faili ja importima Maksuametisse. Deklaratsioon saadetakse Maksu- ja Tolliametisse kinnitatud kujul. Deklaratsiooni esitamiseks klikkige aruandel nupule Aruanded > Käibedeklaratsioon e-maksuametisse (või XML).

Selleks, et deklaratsiooni saaks masin-masin liidese kaudu esitada on vaja toimida järgmiselt:

  • Lisage EMTA kodulehel volitus Swedbankile, kes osutab Merit Aktivale turvaserveri (masin-masin liidese) teenust. Seda saate teha EMTA kodulehel menüüst: Seaded > Pääsuõigused > Esindajate pääsuõigused. Lisage uus pääsuõigus Swedbank AS-le rg-koodiga 10060701, teenusteks valige (otsige) „Andmete saatmine masin-masin liidese kaudu“.
  • Aktiva kasutajal, kes saadab Maksu- ja Tolliametisse käibedeklaratsiooni, peab olema e-maksuametis volitus deklaratsioonide esitamiseks.
  • Kui saadate deklaratsiooni esimest korda, siis on vaja kasutajal teha Aktivas isikutuvastus. Kui klikite programmis käibedeklaratsioonil (Aruanded > Käibedeklaratsioon e-maksuametile) „Saada KMD e-maksuametile“, siis avaneb automaatselt aken, kus saate teha isikutuvastuse. Kui see on tehtud, siis saadetakse aruanne automaatselt e-maksuametisse.

Muud täiendused:

  • Kui kasutaja kontole on määratud vaikimisi osakond, siis nüüd pannakse see ka pakkumistele.
  • Kui ostuarve on koostatud EUR-st erinevas valuutas, siis nüüd saab Makseviisidesse valida ka kontodega seotud makseviise.
  • Kaupade käibeandmikus saab valida, kas näidatakse kõiki kaupu või ainult nullist erineva käibega kaupu.
  • Nüüd saab koostada maksekorraldust Swedbankist ka EU tarnijale (teistest pankadest sai juba varem koostada).
  • Oluliselt kiiremaks on muudetud programmi töökiirust ettevõtetel, kellel on palju (1000 – 3000) põhivarasid (nt põllumajandusettevõtted).

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.