Kõik uudised
17.02.2021

Merit Aktiva uus versioon, 17.02.2021

Uues versioonis on 2 olulist täiendust:

Müügiarvele on võimalik valida lisaks arve saaja kliendile „Maksja“ ja ostuarvele lisaks arve väljastaja tarnijale „Makse saaja“.

 • Müügiarvel saab seda kasutada kui teenuse arve esitatakse allasutusele (nt. lasteaed) aga selle eest maksab kohalik omavalitsus.
 • Ostuarvel kasutatakse seda lahendust, kui arve esitab näiteks riigieelarveline asutus, aga raha tuleb selle eest üle kanda Rahandusministeeriumile. Samuti on see lahenduseks olukorrale, kus raha tuleb kanda faktooringu pakkujale mitte arve esitajale. Maksekorraldus koostatakse „Makse saaja“ nime ning pangarekvisiitidega.
 • Kliendi/tarnija kaardile saab eelnevalt lisada „Maksja“/“Makse saaja“ ja sisestades vastavale kliendile/tarnijale arve, tuuakse maksja/makse saaja automaatselt juba arvele.
 • Müügiarve PDF-ile lisatakse „Maksja“ info ainult siis, kui see on erinev kliendist. Juhime tähelepanu sellele, et kui Teil on lisatud oma arvevorm(e) müügiarvete seadistustes, siis sellele arvevormile peate „Maksja“ lisama ise. Seda saate teha seadistuste menüüs: Üldised seadistused-> Müügiarve seadistused -> Müügiarve disain-> valige elementide tulbast „Maksja nimi“ element ning lohistage arvevormile soovitud asukohta. Standardvormile on maksja lisatud automaatselt.
 • Maksete tegemisel panga/kassa aknas saate klienti/tarnijat otsida nii klient/tarnija kui ka maksja/makse saaja nime järgi.

Avaliku sektori firmatüübile on lisatud uus aruanne MAKSEANDMIK.

 • Makseandmiku koostatakse vastavalt seaduses ettenähtud tingimustele ühe kuu teostatud maksete kohta.

Lisaks on tehtud väiksemaid täiendusi ja parandusi:

 • Laoartiklite importimisel Exceli failiga on nüüd võimalik importida artiklitele EAN koodi ja inglisekeelset nimetust. Faili on lisatud veerud “EAN kood” ja “Ingliskeelne nimetus”
 • Laoartiklite importimisel Exceli failiga on nüüd võimalik importida käibemaksu määra: Kasuminormi maksustamise erikord (KMS § 41, 42). Selleks peab impordi failis km veeru väärtuseks olema “erikord kasum 20%”.
 • LHV panga väljavõtet tõmmatakse nüüd programmi iga 2 minuti tagant, varasema 3 tunni asemel.
 • Kliendi kaardile on lisatud väli “ Kliendi osakond e-arvel“. Sinna saab tekstina sisestada kliendi osakonna (DepId), kui e-arve vastuvõtja on teinud selle kohustuslikuks (näiteks haiglad, Töötukassa). E-arves kajastatakse see kliendi andmete juures (<BuyerParty> plokis).
 • Arhiveerimise juures on parandatud viga, et kui arhiveeriti kogu aasta kasumiaruanne, siis pandi sinna ainult detsembri kuu andmed. Nüüd pannakse kogu aasta andmed.
 • Enam ei saa kasutaja kontot kustutada Merit Aktivas, kui kasutajal on firmasid Merit Palgas. Nüüd peab kasutaja konto kustutamiseks olema eelnevalt kustutatud kõik firmad nii Merit Aktivas kui Merit Palgas.
 • Mitmeid täiendusi ja vigade parandusi API funktsionaalsuses
Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.