Kõik uudised
25.07.2022

Merit Aktiva versiooniuuendus, 19.07.2022!

19.07.2022 tuli välja Merit Aktiva uus versioon, kus on 3 suuremat uuendust:

  • Premium paketi ja tasuta versiooni kasutajatele on lisatud menüüsse „Ost“ uus funktsioon: Ostutellimused.
    Lisaks ostutellimuse lisamisele menüüst „Ost“, saab ostutellimuse lisamist alustada müügipakkumiselt ja müügitellimuselt. Kui dokumendi staatus on „Kinnitatud“, tekib müügitellimusele nupp „Kopeeri read ostutellimusele“. Salvestatud ostutellimust saab saata tarnijale meilile. Meilis on kaasas ostutellimuse link, millelt on võimalik avada ostutellimus. Tarnijal on võimalik ostutellimust vaadata, kommenteerida, kinnitada või tagasi lükata lingilt avanenud online keskkonnas. Meili pannakse kaasa vaikimisi tekst, mida on võimalik muuta või lisada Seadistused->; Üldised seadistused-> E-posti seadistused. Kui ostutellimus on kinnitatud, saab ostutellimuse salvestada ostuarveks. Ostuarve salvestamisel saab valida millistelt ridadelt koostatakse ostuarve. Pärast ostuarve koostamist tekib igale ostutellimuse reale link koostatud ostuarvest ja ostutellimuse rida enam muuta ei ole võimalik. Ühest ostutellimusest on võimalik koostada mitu ostuarvet. Ostutellimuselt tehtud ostuarvele tekib ostutellimuse link. Ostutellimusele lisatud manust kuvatakse eelvaate aknas sarnaselt ostuarvele. Ostutellimuste vaikimisi numbri ja prefiksi saab määrata menüüs: Seadistused -> Numbriseeriad.
  • Pro ja Premium paketi kasutajad (+ tasuta kasutajad) saavad teha pankade liidestuse Nordigeni kaudu ning saada sealt konto väljavõtet.
    Nordigen Solutions on avatud panganduse platvorm, mille kaudu saab erinevate pankade/finantsasutuste kontode tehingute väljavõtted pärida Merit Aktivasse. Teenuse kasutamine on tasuta. Väljavõtte päringu teenuse saab aktiveerida isik, kellel on antud kontole ligipääsu õigused. Nordigeni liidestust ei saa teha SEB, LHV ja Swedbangaga, kuna nende pankadega on olemas otse liidestus läbi Gateway. Täpsem juhend Nordigeni aktiveerimiseks asub siin.
  • Programmis on tehtud muudatused, mis on seotud 01.08.2022 jõustuva käibemaksuseaduse muutustega. Lisatud on 2 uut käibemaksu määra: 5% käibemaks ja erikord 5% (Kasuminormi maksustamise kord KMS §41,42). Lisatud on uus käibedeklaratsiooni vorm (kehtib alates 01.08.2022).

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.