Kõik uudised
19.09.2023

Merit Aktiva versiooniuuendus, 19.09.2023

Olulisemad täiendused:

 • Kõikidele ostudokumentidele (Ostuarved, Ostutellimused, Kinnitamata ostuarved, Aruandvate isikute kuluaruanded) on lisatud nupp “Lisainfo”, millele vajutades avaneb kommentaaride lisamise aken.
 • Ostuarvetel ja kinnitamata ostuarvetel on „Lisainfo“ aknas võimalik määrata arvele tunnused: „Ei deklareeri KMD INF-l (ametisaladus)“ ja „E- arve püsimakse“
  Ei deklareeri KMD INF-l (ametisaladus) – arvet ei kajastata käibedeklaratsiooni INF lisal
  E-arve püsimakse – arve tasutakse pangas otsekorraldusega ja seda arvet ei pakuta maksekorralduste tegemisel, et vältida arve topelt tasumist.
 • E-arve püsimakse linnukest on võimalik lisada tarnija kaardile ja sealt kandub see vaikimisi edasi kõigile selle tarnija arvetele. Kui tarnija mõnda arvet ei tasuta püsimaksega, siis seda määrangut on võimalik eemaldada arve peal.
 • Ostuarvetele lisatud uus funktsioon “Koosta maksekorraldus ja saada panka”. Nüüd on võimalik ostuarvet saata panka tasumiseks otse ostuarve pealt. Maksekorralduse koostamiseks ja panka saatmiseks tuleb aktiveerida pangaga otseühendus. Kui teie ettevõttel on konto SEB, LHV, SWED ja/või COOP pangas, siis otseühenduse pangaga saate aktiveerida menüüs Maksed→ Pangad. Avage konkreetse pangakonto andmete kaart ning aktiveerige teenus. Arvelt koostatud maksekorraldus saadetakse panka maksekorralduste nimekirja ning koostatakse maksekorraldus Aktiva maksekorralduste nimekirja.
 • Ostutellimusel “Tarne kuupäev” tuuakse nüüd tellimuse PDF-ile, kui see on täidetud.
 • Arhiveerimise funktsiooni on täiendatud järgmiste aruannetega:
  Käibeandmik – kui kasutajal on kasutusel osakonnad, siis on arhiveerimisel „Osakondadega“ linnuke vaikimisi sees ja samuti on sees vaikimisi “Koos üldiste kontodega” linnuke
  Ostu- ja maksuvõlgnevuste aruanne: võla liik – kõik võlad, detailsus – detailne, ületatud päevi – 0, järjestus – tarnija
  Kliendivõlgnevuste aruanne: detailsus – detailne, ületatud päevi – 0, järjestus – klient
  Lao seisu aruanne: ühtegi filtrit ega linnukest ei rakenda
  Põhivarade koondaruanne: detailsus – detailne
  Põhivarade nimekiri: aruande liik – põhivara gruppide lõikes
 • Ostu- ja müügiarvete nimekirja tarnija/kliendi nime järgi filtreerimine on muudetud kiiremaks. Kui tarnijal/kliendil on palju arveid, siis varasemalt filtreeritud arvete nimekirja kuvamine oli aeglane. Antud muudatus mõjutab ka tasumata arvete nimekirja kuvamise kiirust.
 • Käibemaksu kaartidele on nüüd võimalik sisestada arvele trükitava käibemaksu erisuse teksti inglise ja vene keeles.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.