Kõik uudised
17.11.2022

Merit Aktivas saab pearaamatu kontosid kasutada arvetel makseviisina

  • Nii müügi- kui ka ostuarvete ja aruandvate isikute kuluaruannete tasumise märkimiseks on võimalik vastavalt vajadusele lisada makseviisideks pearaamatu kontosid.
  • Pearaamatu kontosid saab muuta makseviisideks menüüs Seadistused -> Finantsi seadistused -> Kontoplaan märkides konto kaardil makseviisina kasutamine.
  • Näiteks olukord, kus ettevõte on andnud laenu teisele ettevõttele, kes on ka tarnijaks. Tarnijalt tehakse ost ning tasumise kohta lepitakse kokku, et tehakse tasaarveldus laenuga.
  • Ostuarvel on vaja näidata, et tasumine on tehtud laenu arvelt.
  • Selleks, et Aktivas ostuarvele laenukontoga tasumine märkida, tuleb esmalt kontoplaanis muuta konkreetne laenukonto makseviisiks valides konto kaardil reale „kasutatakse makseviisina“ väärtuseks „makseviisi kasutatakse ostuarvetes“.

  • Kui konto on makseviisiks muudetud, siis ostuarvel „märgi tasumine“ valikus on see sama laenukonto makseviisina kasutamiseks olemas ning arve saab märkida antud laenu kontoga tasutuks.

Pearaamatu konto märkimist makseviisina kasutatakse veel näiteks kaardimaksete, kapitalirendi, järelmaksu jm puhul.

Kui sa veel ei kasuta Merit Aktivat või Merit Palka, siis kuni detsembri lõpuni on kõigile esmaostjatele programm vaid 1€/kuus. Tutvu kampaaniaga.

Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.