Kõik uudised
29.04.2021

Merit Palga uus versioon, 29.04.2021

Täiendused:

  • Võimalus saata maksudeklaratsiooni TSD otse programmist Maksu- ja TolliametisseSelleks, et deklaratsiooni automaatselt saata, tuleb minna programmis soovitud deklaratsiooni peale ja klikkida nupul “Saada TSD”. Esimesel korral tuleb kasutajal ennast autentida Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Kasutajale peavad olema antud TSD deklaratsiooni esitamise õigused e-MTA’s.

TSD saatmise puhul palume praegu tähele panna järgmisi asjaolusid:

  • Praegu on MTA-l mõningates olukordades erinevad kontrollid failist deklaratsiooni importimisele ja masin-masin liidese kaudu esitamisel. MTA tegeleb kontrollide ühtlustamisega. Kui teil esineb tõrkeid automaatsel esitamisel, soovitame seni deklaratsiooni esitamist jätkata elektroonilise vormi (xml faili) importimise kaudu.
  • Praegu ei ole võimalik deklaratsiooni automaatse saatmise teel kirjutada üle eelnevalt saadetud deklaratsiooni andmeid. Ka selle olukorra lahendamisega MTA juba tegeleb. Seniks tuleks eelnev deklaratsioon e-MTAs kustutada ja saata see programmist uuesti.

Kui MTA on eelnevalt mainitud tõrked kõrvaldanud, teavitame sellest kõiki kliente.

  • Võimalus importida töökatkestusi lisaks API liidestusele ka CSV failist. (PRO paketi funktsionaalsus). Töökatkestusi saab failist importida Seadistused > Andmete import > Töökatkestuste import. Kui mõni töökatkestus jäetakse importimata, on võimalik kasutajal alla laadida vearaport, kus on näha detailselt mitmendal real viga tekkis ja mis veaga on tegemist. Töökatkestuse importimise juhendi leiate siit.
  • Isikuandmete kaardil on võimalik märkida, kas isik on ennetähtaegsel või paindlikul vanaduspensionil. Kui vastav määrang on isikuandmete kaardil tehtud, saab kasutaja muuta töötaja töötuskindlustusmaksete peatumise kuupäeva.
  • Puhkusekohustuste aruandes on nüüd nii põhipuhkuse ja pikendatud põhipuhkuse päevade veerud kui ka kohustuse päevad kokku veerg.

Parandused:

  • Parandatud kuue kuu leidmist puhkuste lisamisel, kui eelviimane tööpäev satub täpselt eelmise kuu viimasele kuupäevale.
  • Tähtajalise lepinguga töötajale on võimalik nüüd lisada lõpetamata töövõimetust.
  • Parandatud keskmise tunnitasu leidmist tasureal kui töötajal oli osaline tööaeg.
  • Aasta keskmise töötajate arvu aruande koostamisel ei võeta arvesse enam töötajaid, kes viibivad lapsehoolduspuhkusel või ajateenistusel.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Palga täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!

merit.ee


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.