Kõik uudised
24.01.2020

Merit Palga uus versioon 24. jaanuaril 2020

Alates 24. jaanuarist 2020 on kasutusel Merit Palga uus versioon.

Kõige tähtsamad täiendused

 1. Anname kasutajatele võimaluse valida, kas põhipuhkuse nõue aegub 31.12 või 01.01 kuupäeval. Selleks oleme lisanud Seadistused Muud seadistused täiendavad kaks valikut, millega saab kasutaja otsustada, kummal kuupäeval firmas puhkusekohustused aeguvad – kas kohustuse tekke perioodile ülejärgneva aasta 1. jaanuaril või järgneva aasta 31. detsembril. Valikut saab teha, kui firmas arvestatakse automaatselt puhkusekohustuste aegumist.


 2. Manuste lisamise nupul kuvatakse manustatud failide arvu. Manuseid saab jätkuvalt lisada töötaja lepingu kaardil, töökatkestuse kaardil, tasuarvestuslehel ja kinnipidamise arvestuslehel.
 3. Pangakonto kaardile on võimalus lisada vabatekstina kirjelduse, välisriigi panga puhul ka SWIFT/BIC koodi (Eesti pangakontonumbri puhul on kood eeltäidetud). SWIFT/BIC koodi ja kirjeldust kuvatakse nii pangakontode nimekirjas kui ka maksekorraldusfaili tegemise aknas pangakontode valikute nimekirjas. Lisaks, kui sisestatud IBAN on Soomele omane, siis ilmub kaardile ka vajalik maksetunnuse koodi väli, mida kasutaja saab täita. Teiste riikide IBANite puhul maksetunnuse koodi nähtaval ei ole.
   
 4. Puhkusekohustuse aruandesse on lisatud täiendav veerg kasutamata pikendatud puhkuse päevade kohta ning toodud aruande lõpus eraldi välja ka pikendatud puhkusekohustuse summa. Parandatud ka seda, et pikendatud puhkusekohustuselt ei arvestaks programm sotsiaalmaksu ega tööandja töötuskindlustust.

Muud täiendused ja parandused:

 • Netoväljamaksete puhul ei leidnud programm korrektselt brutosummat, kui netoväljamaksel sisestati kaks komakohta.
 • Vähenenud töövõime määrangute aknas oli võimalik määrang salvestada ilma alguskuupäevata, mis põhjustas veaolukordi.
 • Puhkusetasu kompensatsiooni lisamisel ei tekkinud pikendatud põhipuhkuse kompensatsioonile eraldi tasurida ning kandes ei eraldatud seda tavapärasest kompensatsioonist. Nüüd tekib kompensatsiooni lisamisel pikendatud põhipuhkuse tasu kompensatsioonile eraldi tasurida ning ka pearaamatukandes tuuakse see eraldi välja ja ei arvutata sellelt kompensatsiooni osalt sotsiaalmaksu ega tööandja töötuskindlustust.
 • Põhipuhkuse katkestamise järel kandusid katkestatud päevad puhkusekohustuse aruandes “rohkem saadud” veergu, mitte ei vähenenud kohustust täidetud päevade arv nende võrra.
 • Põhipuhkuse katkestamisel ei võetud riigipühasid arvesse.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Palga täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.