Kõik uudised
24.10.2018

Merit Palga uus versioon 24. oktoobril 2018

Alates 24. oktoobrist 2018 on kasutusel Merit Palga uus versioon.

Kõige tähtsamad täiendused

  • Lisatud uus võimalus palgapäeva määramiseks: “Järgmise kuu esimene tööpäev”. Senise valiku “järgmisel kuul” puhul vaatas programm, kas kasutaja määratud kuupäev jääb nädalavahetusele või riigipühale ning kui jäi, siis luges programm ettevõtte palgapäeva saabunuks sellele eelneval viimasel tööpäeval nagu seadus ette näeb. Olenevalt kuust ja määratud kuupäevast võis see aga tähendada, et palgapäev langes arvestuskuusse ning mõjutas sotsiaalmaksukohustuse arvestust. Uue määrangu valikuga “Järgmise kuu esimene tööpäev” seda olukorda ei teki, sest programm leiab ettevõtte palgapäevaks alati järgmise kuu esimese tööpäeva.
  • Väljamaksulehel on nüüd näha ülemäära rakendatud maksuvaba tulu summa. Summa on näha väljamaksulehe eraldi veerus ainult siis, kui vähemalt ühel isikul sel väljamaksulehel on aastapõhise maksuvaba tulu arvestuse kohaselt rakendatud ülemäärast maksuvabastust. Tegemist on hoiatava infoga, seega väljamaksete tegemist või maksudeklaratsiooni TSD koostamist see ei keela. Antud info põhjal on hea töötajat informeerida ning vajadusel maksuvaba tulu kasutamise määrangut muuta. Kuude lõikes hea ülevaate saab koondpalgateatise aruande lisast “Maksuvaba tulu kasutamine”.
  • Lisatud abistavad infotekstid ehk tööriistavihjed. Programmi on lisatud abistavad infotekstid, eelkõige mõeldes alustavatele kasutajatele, mis avanevad, kui hiirega mõne nupu või valiku nimetuse peale mõneks sekundiks pidama jääda. Kui hiirega ära liikuda, siis läheb ka infotekst peitu. Hetkel on abistavad infotekstid lisatud iga peamenüü valiku nimetuse juurde, töölauale, tasuarvestuslehtedele, kinnipidamise arvestuslehtede ja väljamaksulehtede tasurea detailide ikoonide juurde, tasude impordi nupu juurde, TÖR impordi nupu juurde, väljamaksmata tasude lehele Kinnita nupu juurde.

Veel täiendusi

  • Palgakokkuleppes saab nüüd põhitasu tariifi sisestada kuni kuus kohta peale koma.
  • Täiendatud on riigikassa XML maksekorraldusfaili koostamist.
  • Nüüd on võimalik välja lülitada Aktiva viitenumbri kasutus maksekorraldusfailide tegemisel. Selleks tuleb kasutajal minna Palgas peamenüüs Seadistused > Üldised seadistused > Muud seadistused ja teha vastav muudatus ning see salvestada.

 

Lisaks neile kõige olulisematele täiendustele on programmis tehtud suur hulk väiksemaid täiendusi ja parandusi.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.