Kõik uudised
30.03.2020

Merit Palga uus versioon 30. märtsil 2020! Soovita meid oma sõbrale!

Kõige tähtsamad täiendused

1. Soovita meid oma sõbrale ja saa kingituseks 50 € Partner e-kinkekaart
Sul ei ole vaja teha muud, kui sisestada sõbra e-mail, kellele Meriti programmid võiks sobida. E-maili saad lisada Kasutaja menüüs-> “Soovita sõbrale”. Sõbrale läheb Sinu soovitus ja kui ta ostab aastalitsentsi on kinkekaart Sinu! Tema saab kingituseks Meritit kolm kuud tasuta kasutada!

2. Muudetud on detailset puhkusekohustuse aruannet, kui töötaja on vähenenud töövõimega isik. 
* Aruandel on uus ülesehitus, põhipuhkuse kohustusel ja pikendatud põhipuhkuse kohustusel on eraldiseisvad kohustuste jaotuste tabelid. Pikendatud põhipuhkuse kohustuse jaotuse tabel on aruandes näha, kui töötajal on lisatud vähenenud töövõime määrang.
* Võimalik on mõlema puhkuse aegumist üksteisest eraldiseisvalt seadistustega kontrollida, selleks tuleb liikuda programmis Seadistused > Üldised seadistused > Muud seadistused. Vaikimisi on mõlema kohustuse aegumise määrang sees ning aegumine toimub kohustuse tekke perioodile ülejärgneva aasta 1. jaanuaril.
* Jätkuvalt on kehtiv see loogika, kus isiku lõpliku puhkusekohustuse leidmiseks, lisatakse programmi poolt lepingu kaardile märgitud puhkusekohustuse määrale täiendavalt juurde 7 pikendatud põhipuhkuse päeva, kui töötaja isikuandmete kaardile on lisatud vähenenud töövõimega isiku määrang.

3. Lisatud võimalus mitte kasutada vähenenud töövõimega isikule mõeldud sotsiaalmaksusoodustust, kuid siiski jätta vähenenud töövõime määrang aktiivseks.
Selleks on lisatud täiendav veerg “Sotsiaalmaksusoodustus” vähenenud töövõime määrangute tabelisse, mis asub töötaja Isikuandmete kaardil. Vaikimisi on sotsiaalmaksusoodustuse rakendamine vähenenud töövõimega isiku määrangute tabelis sees.

4. Võimalus maksta korraga välja kõik arvestatud töökatkestuste tasud.
Selleks oleme muutnud väljamaksu lehe tüübi “Põhipuhkuse tasu väljamakse” senise nimetuse “Töökatkestuste väljamaksed” vastu. Jätkuvalt on olemas võimalus maksta töökatkestuste tasusid ükshaaval, sh põhipuhkuse tasu – selleks on lisatud täiendav alamvalik “Töökatkestuse tasu liik” (sarnaselt nagu on lisatasu väljamaksete all lisatasu liigi valik).

Muud täiendused ja parandused:
* Täiendatud palgakokkuleppe real tehtud muudatuste salvestamise kontrolli, kui see muudatus mõjutab eelnevaid perioode. Lisaks olemasolevale automaatse tööaja muutmisele, tehakse kontroll ka kuupäeva, põhitasu liigi, tundide arvu ja summa muutmisel.
* Programmis avaneb nüüd kalendri vaadetes aktiivne arvestuskuu, mitte enam jooksev kalendrikuu.
* Lisatud programmi peamenüüle nupp “Tellin litsentsi”, mis on nähtav kasutajatele, kes kasutavad kuni 2 töötajaga tasuta paketti.

Tehtud olulisemad parandused:
* Parandatud olukorda, kus osalise väljamakse puhul miinustati juba välja makstud töökatkestuse tasurida.
* Parandatud tulumaksu arvestust olukorras, kus väljamakse liigiga 11 tasu oli negatiivne.
* Parandatud olukord, kus puhkusekompensatsiooni katkestuse lisamisel tekkis töötajale üleliigne pikendatud puhkuse tasu kompensatsiooni tasurida.
* Parandatud TSD-l veeru 1090 kontrollaruandes kuumäära ja töötamise perioodi kuvamist.
* Parandatud Firefoxi brauseriga koostatud maksekorraldusfaili nimetust, et ei oleks pangale mittesobivaid sümboleid.
* Parandatud pangakonto kaardil maksetunnuse välja ilmumist Soome IBAN-ite puhul.
* Parandatud nimekirjades nimede järjestamist, kui nimed algavad täpitähtedega.
* Parandatud olukorda, kus arvutiversioonist ületulijatel oli tasu vigane, kui tasu arvestusmeetodiks oli “lepingu summa”.
* Parandatud olukorda, kui mitte automaatse tööajaarvestusega töötajal ei saanud tasuarvestuslehel kustutada dimensioonide määranguid.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Palga täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.