Kõik uudised
01.12.2022

Vaid 31% ostudokumentidest tuleb Merit Aktivasse digitaalsel kujul

Digiteerimine aitab vähendada oluliselt nii raamatupidajate kui juhtide aega, ent paraku vaid 31% ostudokumentidest tuleb Meritisse digitaalsel kujul. Lisaks ajale aitab digiteerimine vähendada vigu, mis tekivad käsitsi sisestamisel.

Kuidas digiteerimine kasutusele võtta?

1. Aktiveeri e-arved!

 • E-arved kiirendavad oluliselt arvete liikumist. E-arved liiguvad ühest programmist teise automaatselt. Meriti kasutajate vahel on e-arvete vahetus tasuta! Oluline on siinkohal märkida, et PDF-arved, mis jõuavad e-posti ei ole e-arved!
 • E-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega
  Valige menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus->E-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega->Aktiveerige teenus, et saata Meriti klientidele tasuta e-arveid. Teenuse saab aktiveerida juhatuse liige ID-kaardi või mobiil-ID-ga.
 • E-arvete saatmine neile, kes ei kasuta Merit Aktiva programmi
  Valige menüüst valima: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus->E-arvete operaator Telema/Omniva -> Aktiveerige teenus, et saata müügiarveid e-arveid neile, kes ei kasuta Merit Aktiva programmi
 • Kui valite E-arvete operaatoriks Telema ei olegi midagi muud vaja müügiarvete saatmiseks teha. Müügiarvete saatmine Telema kaudu maksab 8 senti (al 01.01.2023 10 sent senti) ühe arve saatmise eest + km (välja arvatud Merit Aktiva tasuta piiratud mahuga paketi kasutajatel). Kõigile, kes käivitavad e-arved Telema kaudu enne 31.12.2022 on e-arvete saatmine kuni aasta lõpuni tasuta! Tutvu kampaaniaga siin.
 • Kui otsustate e-arvete saatmiseks kasutada operaatorit Omniva, siis on teil vaja sõlmida Omnivaga leping. Lepingu taotluse saab saata ettevõtte allkirjaõiguslik isik (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iD-ga autentimine) Merit Aktivas menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Omniva.
 • Lepingu saab sõlmida ka otse Omniva kodulehel. Kui teete raamatupidamist mitmele ettevõttele, siis on vajalik igal ettevõttel sõlmida eraldi leping Omnivaga. Müügiarvete
  saatmine Omniva kaudu maksab 9 senti ühe arve saatmise eest + km. Omniva saadab arve osutatud teenuse eest alates lepingu sõlmimisest otse lepingu sõlminud ettevõttele. Kui leping on allkirjastatud, siis tuleb lepingus näidatud autentimiskood sisestada Aktivasse e-arvete seadistusse ja seejärel saate saata müügiarveid e-arvetena oma klientidele.
 • E-arvete vastuvõtmine
  Telema kaudu ostuarvete vastuvõtmise saab aktiveerida ettevõtte allkirjaõiguslik isik Merit Aktivas (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iD-ga autentimine) menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Telema.
 • E-arvete vastuvõtmine Telema kaudu maksab alates 01.07.2020 iga vastu võetud arve eest 8 senti + km (välja arvatud Merit Aktiva tasuta piiratud mahuga paketi kasutajatel). E-arvete vastuvõtmise eest saadab Merit Tarkvara arve peakasutajale. Ei ettevõtja ega ka peakasutaja ise ei pea Telemaga suhtlema st mingit lepingut ei pea sõlmima.
 • Omniva kaudu ostuarvete vastuvõtmise jaoks on vaja sõlmida Omnivaga leping.
  Lepingu taotluse saab saata ettevõtte allkirjaõiguslik isik Merit Aktivas menüüst: Seadistused > E-arvete jm integratsioonide seadistus > E-arvete operaator Omniva (vajalik ID-kaardiga või mobiil-iDga autentimine). E-arvete vastuvõtmine Omniva kaudu maksab alates lepingu sõlmimisest iga vastuvõetud arve eest 19 senti + km. Omniva saadab arve osutatud teenuse eest alates lepingu sõlmimisest otse lepingu sõlminud ettevõttele

2. Võta kasutusele tšekipildistamise äpp!

 • Sellest, et raamatupidamine oleks paberivaba on oluline, et tšekke ei sisestatakse käsitsi, vaid digiteeritakse. Kõige lihtsam moodus selleks on enda telefoni laadida Costpocketi äpp, millega saad KOHE pärast ostu teha tšekist pildi ja saata enda raamatupidamisse. Sinul jääb ära tülikas käik raamatupidaja juurde ning raamatupidaja ei pea 20nda kuupäeval ootama Sinu tšekke! Võidavad kõik!
 • Kuidas võtta kasutusele? Seadista ühendus Costpocketiga-> Logi sisse Merit Aktivasse-> Vali “Seadistused”->“E-arvete ja integratsioonide seadistus”-> CostPocket (Tsekk.ee)-> Aktiveeri
 • Laadi Costpocketi äpp
 • Pildista paberkujul olevad arved ja tšekid CostPocket äpiga, sealt liiguvad nad automaatselt otse raamatupidamisse
 • Lisaks Costpocketile pakub sarnast lahendust ka Envoice!

3. Saada dokumendid digiteerimisse!

 • Kui Sulle tulevad e-mailile PDF-arved, siis ära hakka neid suure hurraaga käsitsi programmi sisestama, vaid saada nad nt Omnivasse digiteerimisse, kust nad omakorda automaatselt jõuavad juba programmi!
 • Merit Aktivas saab dokumente digiteerida ka otse programmis sees!
 • Automaatset digiteerimist saab aktiveerida peakasutaja menüüs: Seadistused -> Ostuarvete digiteerimine või otse arve peal manuse lisamisel.
 • Dokumendi digiteerimiseks lisage ostuarvele/kinnitamata ostuarvele manus või lohistage see arve peale. Seejärel tekib arve päisesse nupp „Dokumendi digiteerimine“.
 • Digiteerimise teeb automaatika ja see võtab aega vaid mõne sekundi.
 • Lisaks pakub digiteerimisteenust ka Costpocket ja Envoice!
 • Vähem käsitööd = rohkem aega sisulisteks tegevusteks!
Kui sa veel ei kasuta Merit Aktivat või Merit Palka, siis kuni detsembri lõpuni on kõigile esmaostjatele programm vaid 1€/kuus. Tutvu kampaaniaga.

Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.