Kõik uudised
04.05.2019

E-arved Aktivas

Merit Aktivast on e-arvete saatmine väga lihtne.

Tuletame meelde põhilised asjad, mis on seotud e-arvete saatmise ja vastuvõtmisega.

 • Kui olete müügiarve salvestanud ja arve päisesse tekib e-arve nupp, siis saab teie klient e-arveid vastu võtta (vt. allolevat ekraanipilti). Lihtsalt vajutage e-arve nupule ja arve saadetakse ära. E-arveid saab saata kõikides Aktiva pakettides, kaasa arvatud tasuta paketis.
 • Kui e-arve nuppu arve päises ei ole, siis ei saa teie klient arveid vastu võtta. Saate talle saata arve pdf-failina.

 

Alates 1. juulist 2019 võtavad riigi- ja teised avaliku sektori asutused vastu ainult e-arveid. Nagu näete, on Aktivast e-arvete saatmine väga lihtne.

Lisaks e-arvete saatmisele soovitame hakata ka ise e-arveid vastu võtma. Nii pääsete tüütust ostuarvete sisestamisest. E-arvete vastuvõtmine teistelt Merit Aktiva kasutajatelt on tasuta ja vajab ainult teenuse aktiveerimist. E-arvete vastuvõtmine teiste tarkvarade kasutajate käest operaatori Telema või Omniva vahendusel on tasuline.

Kasutame e-arvete saatmiseks ja vastuvõtmiseks kolme kanalit.

 • Teistele Aktiva kasutajatele saate e-arveid saata ja neilt e-arveid vastu võtta ilma operaatori vahenduseta ja täiesti tasuta.
 • Teiste tarkvarade kasutajatele e-arvete saatmiseks või neilt e-arvete vastu võtmiseks on vaja aktiveerida teenus Telema või Omnivaga. Telema puhul on vaja ainult teenus Aktivas aktiveerida, lepingut pole vaja sõlmida. Kui soovite kasutada Omniva arvekeskuse teenuseid, siis palun pöörduge Omniva poole ja sõlmige nendega leping.

Omniva teenuse kasutajaile esitab e-arvete saatmise ja vastu võtmise eest arve Omniva, Telema teenuse kasutamisel esitab arve Merit Tarkvara.

E-arvete vastuvõtmiseks tehke nii:

 • Avage Aktiva menüüst Seadistused / Ettevõtte andmed / E-arvete jm integratsioonide seadistus.
 • Plokis “E-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega” vajutage nupule Aktiveeri. Kontot saab aktiveerida juhatuse liige ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Teenus on pärast isiku tuvastamist kohe aktiveeritud.
 • Kui soovite kasutada Telema teenuseid, siis:
  • Avage plokk “E-arvete operaator Telema”. Aktiveerige e-arvete saatmine ja soovi korral ka vastuvõtmine. Vaja on ennast ID-kaardi või mobiil-ID-ga tuvastada.
  • Taotlus edastatakse Telemasse automaatselt.
  • Kui aktiveerisite ka e-arvete vastuvõtmise, siis alates järgmisest päevast saate e-arvete vastuvõtja ettevõtjaportaalis ettevotjaportaal.rik.ee kinnitada. Tegelik vastuvõtmine aktiveerub kinnitamisele järgneval päeval.
 • Kui soovite kasutada Omniva teenuseid, siis:
  • Avage plokk “E-arvete operaator Omniva” vajutage nupule Saada lepingu taotlus. Ka siin on vaja ennast ID-kaardi või mobiil-ID-ga tuvastada.
  • Mõne aja pärast saate Omnivalt kirja lepinguga, mis on vaja allkirjastada ja Omnivale tagastada.  Saate ka autentimiskoodi, mis kopeerige väljale „Autentimiskood operaatori juures“ ja salvestage.
  • Kinnitage e-arvete operaator ettevõtjaportaalis ettevotjaportaal.rik.ee. Nüüd on teenus aktiveeritud.

Kui kõik need tegevused on tehtud, siis saate e-arveid lisaks saatmisele ka vastu võtta.

Ja lõpuks pidage meeles: PDF-arved ei ole e-arved.

Kui vajate abi, siis meie klienditugi saab Teid kindlasti aidata. Helistage 776 9333 või kirjutage klienditugi@merit.ee.

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.