Kõik uudised
26.05.2017

Merit Aktiva uued võimalused

Merit Aktivas on kaks uut olulist võimalust.

Esiteks, programmis on nüüd pakkumised, müügitellimused ja ettemaksuarved

Uusi võimalusi saate kasutada uues Aktiva Premium paketis. Kui olete praegu Aktiva standard- või laiendatud (uue nimega Pro) paketi kasutaja, siis on Teil pakkumiste kasutamiseks vaja üle minna Premium paketile. Palun andke oma soovist teada meie müügiosakonnale telefonil 617 7111 või meiliga merit@merit.ee.

Kui soovite pakkumiste, müügitellimuste ja ettemaksuarvetega enne ostmist tutvuda, siis soovitame teha uue meiliaadressiga tasuta kasutaja. Aktiva tasuta paketis on kasutatav kogu Premium paketi funktsionaalsus, seda muidugi tavapärases tasuta paketi piiratud mahus (100 müügiarvet, 100 ostuarvet, 100 pearaamatu kannet).

Pakkumiste ja tellimuste ning nendega seotud arvete ja laekumiste käsitlemine on suures ulatuses automaatne. Aja kokkuhoid on päris suur.

Teine tähtis uuendus on e-arvete valdkonnast

Nüüd saab e-arveid vahetada Omniva kaudu kõikide firmadega, sõltumata kasutatavast tarkvarast ja e-arvete operaatorist. E-arvete saatmine ja vastuvõtmine on Merit Aktiva kasutajatele tasuta (meie maksame Teie eest), välja arvatud arvete edastamine Omniva kaudu panka, e-postile ja paberil saatmine. Omniva teenuse kasutamiseks on vaja aktiveerida Omniva e-arvete konto. Kontot saab aktiveerida juhatuse liige ID-kaardi või mobiil-ID-ga Merit Aktiva menüüst Seadistused > Ettevõtte andmed > E-arvete seadistus.

Pakkumistest, tellimustest ja ettemaksuarvetest põhjalikumalt

Aktiva menüüst Müük > Pakkumised saab koostada pakkumisi, müügitellimusi ja ettemaksuarveid. Pakkumise saab meiliga kliendile saata. Meilis on link pakkumisele, millele klikkides saab pakkumise saaja seda vaadata online keskkonnas. Samas online keskkonnas saab pakkumise saaja pakkumise kinnitada, tagasi lükata või saata müüjale kommentaari pakkumise kohta. Selle tulemusena muutub Aktivas automaatselt pakkumise staatus (kinnitatud, tagasi lükatud või laekus kommentaar) ja müüja näeb muutunud staatust kohe pakkumiste nimekirjas. Kõiki pakkumisega tehtud tegevusi näeb tegevuste ajaloos, kogu protsess on ülevaatlikult silma ees.

Müüja saab lisada pakkumistele enda kommentaare. Samuti saab lisada tunnuseid, milline võiks olla pakkumisega seotud järgnev tegevus (nt tellimus töösse antud; telli kaup; ootab tarnimist jms). Nii saate oma kliente paremini teenindada, sest ei unusta kunagi midagi.

Pakkumiste või tellimuste alusel saab koostada ettemaksuarveid, kuid saab ka kohe alustada tellimustest või ettemaksuarvetest. Vaikimisi pakutava ettemaksu protsendi saab määrata müügiarvete seadistuses.

Pakkumistel saab laokaupu broneerida. Kaupade nimekirjas näidatakse nii laoseisu kui ka vaba jääki. Artikli kaardilt saab vaadata broneeringuid.

Kui klient teeb tellimuse või ettemaksuarve alusel tasumise, siis laekunud summa ulatuses deklareeritakse automaatselt käive sellel maksustamisperioodil, millal ettemaks laekus.

Kui kaup on ostjale lähetatud või kättesaadavaks tehtud või teenus on osutatud, siis tuleb pakkumiselt / tellimuselt / ettemaksuarvelt koostada müügiarve. Alles siis tekib müügitulu. Laekunud ettemaks seotakse automaatselt koostatud müügiarvega ja ettemakstud summa ulatuses tehakse pöördkanne käibe vähendamiseks. Kõik kanded tehakse muidugi automaatselt.

Aktiva pakettide hinnad

[table id=5 /]

Võrdle Aktiva pakettide võimalusi

 


Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.