Kõik uudised
14.02.2020

Merit Aktiva uus versioon, 14.02.2020!

Merit Aktiva versiooniuuendus 14.02.2020

Uus versioon sisaldab ohtralt häid uuendusi kõigile neile, kes teevad makseid erinevates valuutades ja, kes kasutavad Transferwise-i.

Oleme teinud erinevates valuutades panga väljavõtete impordis olulisi parandusi ja täiendusi.
Soovitus:
kui teil on sisse lülitatud SEB, LHV või Swedbanki panga automaatika, teete makseid erinevates valuutades ja teil on erinevate valuutade kohta lisatud Aktivasse eraldi pangakontod, siis palun lülitage panga automaatika sisse kõikidel nende pankadega seotud pangakontodel (Maksed > Pangad). Kontrollige üle, et erinevate valuutadega pangakontodel oleksid samuti korrektsed IBAN-id.

Kui mingil põhjusel selle nädala alguses imporditud makseid ei õnnestu kinnitada, siis soovitame need maksed impordi aknast ära kustutada ja importida failist andmed uuesti.

Täiendused panga impordis
–         Võlgnevuste sidumise aknasse on lisatud valuutatähised, et oleks lihtsam aru saada, millises valuutas tehingud on kajastatud.
–         Kui pangas on tehing kajastatud EUR-s, kuid võlgnevuse seote mõnes muus valuutas arvega, siis „Muude“ aknas on vajalik pangateenustasu sisestada EUR-s.
–         Kui pangakonto on seotud välisvaluutaga (st pangakonto kaardil on välisvaluuta), siis lubame panga impordis võlgnevuste aknas muuta valuutat ja valida valuutaks EUR. Seega on nüüd võimalik märkida nt USD pangakontolt tasutuks EUR ostuarveid. Valuutakursiks pakume ekraanil nö pööratud kurssi.
–         Swedbanki väljavõttest oskame lugeda valuutade konverteerimisel õiget vahetuskurssi.

Oleme täiendanud Transferwise väljavõtte importi (varem imporditud ja kinnitamata maksed soovitame ära kustutada ja uuesti importida)
–         Importimisel tuvastame automaatselt pangateenustasu ja paneme selle summa „Muude“ aknasse.
–         Kirjeldusse lisasime failis oleva dokumendi numbri.
Transferwise väljavõtete importimisel peab olema väga tähelepanelik, et teeksite importimise õigesse ettevõttesse ja õigesse panka, sest failis ei ole ühtegi tunnust, mille järgi saaks tuvastada, kas andmed imporditakse õigesse ettevõttesse ja õigesse panka.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.