Kõik uudised
26.06.2018

Merit Aktiva uus versioon 26. juunil 2018

Kõige olulisemad uued võimalused

 1. Swedbanki saab saata automaatselt maksekorraldusi.
  Kui varem pidi maksekorralduste panka importimiseks koostama faili (nupp “Loo maksefail”) ja selle käsitsi panka importima, siis nüüd piisab, kui klikkida nupule „Saada maksekorraldused panka“. Kui maksekorraldused on panka saadetud, on vaja siseneda Swedbanki internetipanka (Igapäevapangandus > Maksekorralduste nimekiri) ja kinnitada saabunud maksekorraldused. Kui ettevõttes kehtib kord, et makseid kinnitab pangas ettevõtte juht, siis raamatupidajal on vaja teha ainult panka saatmine.
  Maksekorralduste panka saatmiseks peab olema:
  (1) sõlmitud pangaga Gateway leping (Aktiva kasutajatele tasuta),
  (2) lepingus peab olema sees teenus “Maksete import internetipanka“,
  (3) Aktivas Swedbanki andmetes aktiveeritud otseühendus pangaga (Maksed < Pangad),
  (4) panga kaardile Aktivas on vaja sisestada Gateway lepingu number.
  _____
 2. Nüüd saate ise täiendada kasumiaruande seadistust. Seda saab teha menüüst Seadistused > Finantsi seadistused. Kasumiaruandele saab juurde lisada täiendavaid ridu, näiteks kui on vaja müügitulu või tegevuskulusid detailsemalt jagada. Originaalridu muuta ei saa. Uue kasumiaruande rea lisamisel valige aruande originaalrida, millele soovite detailsemat jaotust koostada ja valige kontod, millega soovite lisatud kasumiaruande rea siduda. Kui soovite vahekokkuvõtete tegemiseks lisada valemiga ridu, siis jätke originaalrea valik tühjaks. Kasumiaruande seadistuse muutmine on kasutatav Aktiva Pro ja Premium paketis.

 

Muud täiendused

 • Laoseisu aruandele on lisatud veerg „Broneeritud kogused“ (Aktiva Premium paketis).
 • Kui pakkumistel oli sisse lülitatud laokaupade broneering, siis pakkumise kustutamisel jäi broneering alles. Nüüd tühistatakse ka broneering. Laoartiklite broneeritud koguseid saab korrastada menüüst Ladu > Lao koguse ümberarvestus.
 • Täiendatud on API liidest.

 

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.