Kõik uudised
14.12.2020

Merit Aktiva uus versioon, 14.12.2020

Olulised täiendused:

  • Premium litsentsiga on võimalus lisada piiramatu arv dimensioone. Standard ja PRO paketis on endiselt 2 dimensiooni (kulukoht ja projektid).

Menüüs Seadistused -> Dimensioonid saab lisada uusi dimensioone ja määrata, kas loodud dimensioon on üldine või detailne. Detailsetele dimensioonidele saab lisada väärtusi ja määrata, milline on sellele detailsele dimensioonile vastav üldine dimensioon.

Lisaks saab dimensiooni kaardil määrata, millise märgiga kajastatakse dimensiooni pearaamatukandes. Kui dimensioon on mõeldud kulude jälgimiseks (nt. kulukoht), siis tuleks teha määrang „Summa deebetis positiivne“. Kui aga dimensioon on eelkõige tulude jälgimiseks (nt. projekt), siis ei tule linnukest sisse lülitada.

Projektide aruanded ja kulukohtade aruanded asemel on programmis nüüd üks ühine aruanne: „Dimensioonide aruanne“ ja seal tuleb kasutajal valida, millise dimensiooni kohta aruannet soovitakse. Kui aruanne koostatakse üldise dimensiooni kohta, tuuakse aruandesse kõik selle üldise dimensiooni detailsed dimensioonid.

Lisaks saab nüüd määrata vaikimisi dimensiooni väärtusi kontoplaanis konto kaardil, tarnija kaardil ja kliendi kaardil. Näiteks, kui Teil on kasutuses projektid, aga vajate veel lisaks müügiinimese põhist tulude arvestust, siis võiks lisada uus dimensioon „Müügiisik“ ja sellele määrata väärtuseks kõik müügiisikud. Lisaks kui on teada, et konkreetne müügiisik tegeleb konkreetse kliendiga, saate juba kliendi kaardile määrata selle müügiisiku.

  • Pearaamatu kontode algsaldosid on nüüd võimalik importida Exceli failiga. Faili veergude pealkirjadeks on: Konto, Deebet, Kreedit.

Kui on vajadus importida summasid dimensiooniväärtustega, siis lisage iga väärtuse jaoks eraldi konto rida. Veeru pealkiri peab ühtima dimensiooni nimetusega ja rea peal peab olema dimensiooniväärtuse kood.

 

Konto Deebet Kreedit Kulukoht Projekt Auto
3000 100,00 KL1
3000 20,00 PL1
4000 120,00 A1

 

  • Programmi on lisatud uus algseadistus: Avalik sektor. Seda ettevõtte tüüpi saab valida uue ettevõtte loomisel tasuta või Premium paketis.

Avaliku sektori algseade sisaldab avaliku sektori ettevõtetele üldeeskirjadega kehtestatud kontoplaani ja klassifikaatoreid (Aktivas nimetatakse dimensioonideks): tehingupartner, tegevusala, allikas, rahavoog. Täiendavalt on võimalik kasutusele võtta piiramatul arvul dimensioone ettevõtte enda tarbeks tulude-kulude analüüsiks. Lisaks tavapärastele aruannetele on võimalik koostada aruannet „Saldoandmik“ ja importida seda Rahandusministeeriumi saldoandmike infosüsteemi. Alates järgmisest aastast lisandub „Makseandmik“.

Mittekäibemaksukohustuslased ettevõtted saavad koostada kasumiaruannet, milles on kulud kajastatud koos käibemaksuga, kuigi saldoandmikus on kulud ilma käibemaksuta ja käibemaks on eraldi kontol.

Täiendavalt on kasutaja käsutuses kõik Aktiva automaatikad ja Premium paketi võimalused, sh e-arvete saatmine ja vastu võtmine; otseühendused pankadega; perioodiliste arvete koostamine; pakkumiste, tellimuste koostamine; ostuarvete kinnitusring jpm.

Täpsemalt saab lugeda juhendist.

  • Avaliku sektori paketi hind

Premium pakett sisaldab raamatupidamise tegemist ühele avaliku sektori ettevõttele. Iga täiendava avaliku sektori ettevõtte eest tuleb tasuda sama hind (st Premium paketi hind, mis on 39 €/kuus.).

Kui kasutaja teeb raamatupidamist ka muudele ettevõtetele, siis muu ettevõtte korral saab 1-le ettevõttele teha täiendavalt tasuta ja alates 2-st ettevõttest maksab täiendav ettevõte endiselt 1 €/kuus.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.