Kõik uudised
07.10.2021

Merit Aktiva uus versioon, 7.10.2021

Tehtud muudatused ja täiendused:

  •      Käibedeklaratsioonile on lisatud OSS deklaratsioon.

OSS deklaratsiooni saate koostada menüüs: Finants -> Käibedeklaratsioon -> Muude EL käibemaksumäärade aruanne. Kui Teil on vaja teha müüke erinevates riikides OSS erikorra alusel, siis tuleb lisada iga riigi jaoks eraldi uus käibemaks. Seadistused-> Finantsi seadistused-> Käibemaks-> + KM lisamine: Käibemaksu liigiks valige „xOSS müük EL (erikord)“ ja valige vastav riik ning sisestage seal riigis kehtiv maksumäär. OSS deklaratsioon koostatakse vaikimisi eelneva kvartali kohta. Pärast aruande koostamist saate moodustada XML faili andmete importimiseks MTA-sse
Kui müügiarvel on maksja erinev arve saajast, siis nüüd trükitakse arve PDF-ile maksja kõik rekvisiidid (varem trükiti ainult maksja nimi).

  • Kliendi ja Tarnija kaardile on lisatud EL käibemaksu kohuslase numbri kontroll (VIES VAT number validation). VAT numbri kontrolli saab teha , vajutades KMKR nr lahtri kohal olevale nupule „EL km-kohustuslase kontroll“.
  • Klientide tasaarvelduse tegemisel saab määrata filtri, et näidatakse tasaarvelduse aknas ainult neid kliente, kellel on + ja – ridu tasaarveldamiseks “Näita ainult + ja – ridadega kliente”
  • API teel saab nüüdsest moodustada perioodilisi arveid.
Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.