Kõik uudised
10.03.2023

Merit Aktiva versiooniuuendus, 10.03.2023

Olulisemad täiendused:

  • Koostöös Swedbank’iga oleme täiendanud Swedbank Gateway teenust kiirteavitusega. Kiirteavitus teenus tähendab sisuliselt seda, et Merit Aktiva kontrollib iga 2 minuti tagant panga väljavõtet ja kui seal on tehinguid, tuuakse need koheselt programmi. Kiirteavitustega ei tooda maksekorralduste teenustasu tehinguid, teenustasud tuuakse Merit Aktivasse järgmisel päeval varahommikul.
  • Seoses Soome Merit Aktiva eraldumisega ei ole enam võimalik saata e-arveid Eesti ja Soome Aktiva kasutajate vahel. E-arvete vahetamiseks Soome firmadega on vajalik sõlmida leping Soome e-arvete operaatoriga APIX.
  • Omniva arvekeskusest ostuarvetega tuuakse nüüd kõikide dimensioonide info Merit Aktivasse. Varasemalt toodi dokumentidelt info programmi ainult dimensioonide „Kulukoht“ ja „Projekt“ kohta. Oluline on jälgida, et dimensiooni nimi ja väärtused oleks mõlemas keskkonnas täpselt samasugused.
  • Kui saabunud e-arve sisaldab viivist, siis loetakse viivise summa eraldi reaga ostuarvele. Viivise määrang e-arves väljal <PenaltySum> seotakse automaatselt Aktivas oleva artikliga „viivis“. Kui antud artiklit Aktivas ei ole, luuakse see automaatselt.
  • Kui kliendi andmetes tehakse muudatusi, siis tehtud muudatused kajastuvad koheselt ka perioodilisel arvel (nt, aadress, viitenumbri alus nr., …). Varasemalt tuli muudatuse rakendamiseks perioodilisel arve muutmiseks avada ning klient arvele uuesti valida.
  • Perioodilisele arvele lisatud kontaktisiku väli. Kontakt isiku info võetakse vaikimisi kliendi kaardilt, perioodilisel arvel on võimalik seda täiendada ja kõik kontaktisiku väljal olevad andmed kantakse müügiarvele.
  • Muudetud dokumentidele manuste lisamise ja eemaldamise lahendust. Manuseid saab juurde lisada lohistamise teel dokumendile või manuste ikoonil klikkides avanevas abiaknas. Lisatud manuseid saab kustutada ükshaaval või kõiki korraga ning alla laadida kas ühekaupa või kõik korraga ühe ZIP failina.
  • Täiendatud avaliku sektori lahenduses saldoandmiku koostamist. Saldoandmiku koostamine on muudetud kiiremaks ning suuremate andmemahtude korral ei teki viga.
  • Müügiarvete faktooringu teenuse pakkujaga Factor Finance OÜ-ga on Merit Aktiva koostöö lõppenud. Factor Finance lahendus on programmist eemaldatud.
  • API kaudu on võimalik saata müügiarveid välja e-arvena: api/v2/sendinvoiceaseinv

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Ülevaate kogu Merit Aktiva täienduste ajaloost leiate siit failist (PDF).

Head kasutamist!


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.