Kõik uudised
03.10.2017

Merit Palga uus versioon 3. oktoobril 2017

Alates 3. oktoobrist 2017 on kasutusel Merit Palga uus versioon.

  1. Programmil on nüüd uus ja moodne kujundus. Seoses sellega muutus arvestuskuu valimise loogika (vt järgmist punkti). Uus kujundusstiil on ühtne Meriti raamatupidamistarkvara Merit Aktiva pilveversiooniga. Programmil on nüüd üks peamine menüüriba, senise kahe asemel. Kui seni oli firma valik, arvestuskuu valik, teadete postkast ja kasutajakonto funktsioonid ühel real ja programmi funktsioonid teisel, siis nüüd asuvad nad kõik samal peamisel menüüribal ekraani ülaosas. Kasutajakonto, abi nupp ja programmist välja logimise nupp asuvad ühtse kasutaja ikooni all ekraani üleval parempoolses nurgas.
  2. Arvestuskuu vahetamine ja uue kuu avamine toimub nüüd kõik ühe arvestuskuu menüü alt. Aktiivse arvestuskuu nimetusele klikkides avaneb avatud kuude nimekiri, mille ees ja järel on kuvatud uue kuu avamise ikoon plussmärgina. Kui avatud kuid on rohkem, saab nüüd liikuda avatud kuude vahel üle mitme kuu korraga, näiteks septembrikuust liikuda tagasi aprillikuusse. Kõige varasem kuu, mida üldse kasutaja avada saab või kuhu pikema ajaloo puhul liikuda saab, on jätkuvalt jaanuar 2015.
  3. Lisatasu lisamisel eeltäidab programm osakonna veeru tasude arvestuslehel põhitasu osakonnaga. Kasutaja saab seda soovi korral muuta, kui soovitakse lisatasu puhul kasutada põhitasust erinevat osakonna määrangut. Osakondi saab programmi lisada ja neid hallata Seadistuste menüüs Seadistused > Dimensioonid > Osakonnad. Põhitasudele saate osakonna määrata palgakokkuleppe juures Tasude arvestuse menüüs: Tasude arvestus > Lepingud > isiku lepingu vaatest Palgakokkulepped.
  4. Palgakokkuleppes uue kokkuleppe rea lisamisel ja peale kokkuleppe alguskuupäeva määramist, eeltäidab programm vaikimisi lahtrid eelmise rea andmetega, välja arvatud summa lahtri. See aitab kokku hoida kasutajate aega, kui palgakokkuleppes muudetakse vaid summat. Kõiki eeltäidetud andmeid saab soovi korral muuta, kui uus palgakokkuleppe tähendab muutusi ka mujal kui ainult põhitasu summas.
  5. Lisasime uue väljamaksulehe tüübi – puhkusetasu väljamaksed. Selle tüübiga väljamaksulehele tuuakse isikud, kellele on lisatud põhipuhkuse või pikendatud põhipuhkuse tüübiga töökatkestused ja nende puhkusetasud. Sarnaselt teiste osaliste väljamaksete puhul, kui kasutaja lisab puhkusetasu väljamaksete tüübiga väljamaksulehe, siis sellel kajastuvate väljamaksete võrra väheneb väljamaksulehel tüübiga automaatne palgapäevaleht ka vastavate isikute väljamakstav summa.
  6. Juurde on tulnud uued aruanded: kinnipidamiste aruanne, kinnipidamiste väljamaksete aruanne ning deklareerimata maksuvõlgade aruanne. Deklareerimata maksuvõlgade aruande ees kuvatakse sarnaselt tasude arvestuse aruannetele ja maksudeklaratsioonile TSD, teade kui väljamaksed, mida deklareeritakse arvestamise kuust järgmistel kuudel, on kinnitamata. Kõiki aruandeid on võimalik salvestada PDF-failina.

Lisaks nimetatud kõige olulisematele täiendustele on programmis tehtud suur hulk väiksemaid täiendusi ja parandusi.

Kõik küsimused ja tähelepanekud on oodatud meiliga klienditugi@merit.ee või telefonil 776 9333.

Head kasutamist!

merit.ee

 


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.