Kõik uudised
07.01.2020

Teadmiste teisipäev – Kas teadsite, et Merit Palgast saavad LHV ja Swedbank kliendid maksekorraldused ilma lisatasuta otse panka kinnitamiseks saata?

Teadmiste Teisipäev – Kas teadsite, et Merit Palgast saavad LHV ja Swedbank kliendid maksekorraldused ilma lisatasuta otse panka kinnitamiseks saata?

KUIDAS?
Kui olete ka raamatupidamisprogrammi Merit Aktiva kasutaja ning Swedbank Gateway või LHV Connect leping on juba sõlmitud, siis saate sama lepingu raames ka Merit Palgas otseühenduse aktiveerida ning pangaga uut lepingut sõlmida ei ole vaja. Otseühenduse saab aktiveerida juhatuse liige mobiil-ID või ID-kaardiga.

Kui Te ei ole Aktiva kasutaja või pole veel pangaga vastavat lepingut sõlminud, siis otseühenduse toimimiseks tuleks: 

  • Swedbanki klientidel tuleks enne otseühenduse loomist sõlmida leping Swedbanki internetipangas menüüst: Igapäevapangandus > Elektrooniline pangandus > Swedbank Gateway (Operaatori kanali pakett ning operaatoriks Merit Palk).
  • LHV Panga klientidele saadetakse Palgas otseühenduse loomise käigus panga poolt juhatuse liikmele leping, mis tuleks allkirjastada. 

Selleks, et Merit Palgas teenus aktiveerida, tuleks valida Seadistused->Pangakontod. Pangakonto kaarti avades märkida linnuke „loo otseühendus pangaga“ lahtrisse.

Swedbank Gateway puhul tuleb pangakonto kaardile märkida ka Gateway lepingu number.

Seejärel saab juhatuse liige oma mobiil-ID või ID-kaardiga teenuse aktiveerida.

Kui otseühendused on loodud, saab edaspidi maksekorraldusi saata otse programmist panka (menüüst Väljamaksed > Väljamaksed > Maksekorraldused > Saada panka). Enam pole vaja programmis koostada ja pangas importida maksekorraldusfaile, kuid see võimalus säilib. Programmist saadetakse nüüd automaatselt maksekorraldused panka kinnitamise ootele. Otseühenduse kasutamine on Merit Palga kasutajatele tasuta.


Proovi tasuta

Aktiva tasuta paketis saate 6 kuu jooksul sisestada 100 müügiarvet, 100 ostuarvet ja 100 pearaamatu kannet ning saata tasuta e-arveid.

Merit Palga tasuta paketiga saate teha arvestust kuni kahele töötajale. Mingeid muid piiranguid tasuta paketis ei ole.